Kutnohorští fotbalisté po třech porážkách zabrali, na domácí půdě zdolali třetí Libiš!

31. březen 2018, 12:37

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory ve třech jarních kolech krajského přeboru ještě nezískali ani bod. Tuto svoji nelichotivou bilanci hodlali svěřenci trenéra Radka Kulhánka napravit proti Libiši.

Kutná Hora – Libiš 2:0 (2:0)

Diváci v kutnohorském Lorci viděli v úvodních pětačtyřiceti minutách svižný fotbal. Hosté v úvodu několikrát pozlobili domácí obranu ze standardních situací. Domácí fotbalisté však závary před svojí brankou ustáli. Naopak na druhé straně napřáhl ze střední vzdálenosti Piskač. Jeho povedená rána zaplula do sítě – 1:0. Domácí i nadále hrozili z brejkových situací. Ve 32. minutě unikl po levé straně Hradílek, míč naservíroval před bránu Kulhánkovi, který podruhé rozvlnil síť za zády brankáře Brožka 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. V 50. minutě postupoval ze strany na Malého hostující Šobr, ale nemířil přesně. To však bylo na dlouhou dobu ze starny hostí vše. Domácí blok totiž fungoval bezchybně a soupeře do šancí nepouštěl. Čtvrthodiny před koncem zápasu mohl definitivně rozhodnout střídající Cimr, svůj únik ale zakončil jen slabou střelou. Poslední šance zápasu se zrodila v samotném závěru. Nejprve hostující Šobr napálil míč ze standardní situace do tyče, odražený balón pak vracel do brány Stibora, ovšem gólman Malý předvedl skvělý zákrok a udržel tak čisté konto.

Trenér Kutné Hory Radek Kulhánek byl s utkáním spokojen: „Jak již jsem předesílal, my jsme nehráli špatně ani v zápasech ve Slaném a Lhotě. Nicméně tam jsme zápasy díky individuálním chybám nezvládli,“ připomněl Radek Kulhánek.

„Dnes jsme šli do zápasu s tím, že nemůžeme udělat chybu a také proto, aby lidé viděli, že nehrajeme tak špatně. První poločas jsme zahráli velmi dobře, i když jsme se v úvodních minutách trochu hledali. Dali jsme ale dvě krásné branky. Řekl bych, že se jednalo o góly po akcích, které v tréninku zkoušíme a chtěli bychom je hrát. To je pro nás pozitivní,“ uvedl Kulhánek.

„Ve druhém poločase pod dojmem vedení jsme začali hrát více z obrany a zodpovědněji. Prvních patnáct minut druhého poločase jsme byli opticky pod tlakem. S příchodem Cimra jsme opět změnili styl a dostali jsme se do hry. Jsme ale rádi za tři body a čisté konto. V situaci, do které jsme se dostali vlastní vinou, jsme body potřebovali. Jsem tedy spokojený,“ uzavřel trenér kutnohorské Sparty.

Branky: 23. Piskač, 32. Kulhánek.  Rozhodčí: Polák – Vyhnal, Hes.

Žluté karty: Nekvinda, Kulhánek – Malák, Pešek. Diváků: 76.

Kutná Hora: Malý – Matoušek, Bílek, Franc, Fiipec – Semerád – Marek (66. Cimr), Piskač (75. Wolf), Nekvinda (90. Svoboda) – Kulhánek (84. Gygal) – Hradílek. Trenér Radek Kulhánek.

Libiš: Brožek – Novotný, Zuskin, Pešek, Dobrovolný – Antoš (70. Stibora), Malák, Vaněk, Turek, Šobr – Dušek. Trenér Zdeněk Šenkeřík.

1 Horky n. J. 18 12 1 1 4 44:20 39
2 Poříčí n. S. 18 10 3 2 3 37:25 38
3 Libiš 19 11 1 2 5 48:27 37
4 ČL Beroun 18 11 0 0 7 42:32 33