Kutnohorští v posledním domácím zápasu podzimu své fanoušky nepotěšili

23. říjen 2021, 13:00

Kutná Hora – Fotbalisté Sparty Kutná Hora v sobotu dopoledne sehráli poslední domácí zápas podzimní sezony: Ve 13. kole divize C přivítali tým z horní poloviny tabulky, SK Benátky n. J.:

Kutná Hora – Benátky n. J. 0:5 (0:1)

Žádný festival fotbalu diváci na loreckém stadionu v prvních dvaceti minutách neviděli. Hrálo se absolutně bez šancí, s řadou nepřesností z obou stran a spíše se bojovalo o střed hřiště. O první vzruch se postaral ve 20. min. Zelenka, po jehož dlouhém autu a závaru před Strakou kopali Kutnohorští jen roh. To ve 25. min. měli domácí větší šanci: Wolf prošel po brankové čáře, zpětnou přihrávkou oslovil Veselého, který ale v klíčovém okamžiku míč netrefil. Jestli se brankář Malý do té doby převážně nudil, zbytek první půle se měl co ohánět. Poradil si s trestným kopem Šimečka, ve 31. min. zlikvidoval jasnou tutovku Zabilanského, který se před ním zjevil úplně sám a ve 39. min. měl hostujícící Slicho další tisíciprocentní šanci, kterou opět výtečně zneškodnil Malý. Hosté se dočkali až ve 44. min., kdy k tyči prošla střela Šimka – 0:1. Přesto nemuselo být pro Spartu tak zle, v posledních vteřinách první půle ale Bílek po rohovém kopu trefil hlavou jen břevno.

Ráz druhému poločasu dala branka Macka krátce po změně stran a když v 51. min. ten samý hráč v malém vápně doklepl vyraženou střelu, bylo prakticky hotovo – 0:3. V 60. min. Bodlák parádní ranou upravil na 0:4 a skóre na nepopulární „bůr“ zakulatil Šimeček po rohovém kopu – 0:5.

Výsledek zápasu mluví za všechny komentáře. „Je to obraz reality, ve které momentálně jsme,“ uvedl trenér Kutné Hory Jan Holík. „Neskutečně se nadřeme na vstřelenou branku, na druhou stranu jsme schopní za dvacet minut utkání ztratit,“ doplnil a pokračoval: „První poločas nedohrajeme do 0:0 a to je velká chyba. Necháme si dát gól těsně před přestávkou, to tomu nepřidá. Soupeř ukázal kvalitu, ve dvaceti minutách měl rychlé přechody, my naopak laciné ztráty. Potom nejsme být schopní být v defenzivě srovnaní a kvalitní divizní soupeři nás z příležitosti trestají. To už je několikátý zápas s vyšším počtem branek, které jsme dostali. Stále se to ale opakuje.“ A jaký existuje recept na otočku situace k lepšímu? „Nikdo jiný než my sami, se z toho nedokáže dostat,“ upozornil trenér a dodal: „Je to o píli, o odpovědnosti a o kvalitě, kterou musíme chtít sami od sebe. To začíná kvalitním tréninkem a vším ostatním. Nyní je vidět, že to nám proti ostatním soupeřům dost chybí.“

Branky: 44. Šimek, 47., 51. Macek, 60. Bodlák, 63. Šimeček. Rozhodčí: Matějka – R. Svoboda, Fišer. ŽK: Franc, Wolf, Bílek. Diváků: 180. Kutná Hora: Malý – Prokůpek, Bílek (78. Exner), Franc, Marek – F. Tichý (46. Pleva), Nekvinda, Veselý, Zelenka (63. Lib. Křelina) – Wolf (81. Mach), Cimr. Trenér Jan Holík. Benátky n. J.: Straka – Zabilanský, Borovička (61. Holeček), Kopa, Komma – Mansfeld (73. Košek), Šimeček (81. Giöckner), Slicho, Šimek – Macek (73. Outěřický), Zedníček (46. Bodlák). Trenér Radek Lacina.

1 Kolín 13 10 0 0 1 41:19 32
2 Vysoké Mýto 13 10 0 0 2 36:9 31
3 Benátky n. J. 14 5 0 0 3 27:13 21
4 Velké Hamry 13 6 0 0 4 31:19 21
5 Čáslav 13 6 0 0 4 22:21 21
6 Libiš 13 6 0 0 6 25:23 19
7 Letohrad 13 5 0 0 5 22:19 18
8 Kosmonosy 13 4 0 0 4 31:28 17