Kutnohorští vedení neuhájili

25. červenec 2009, 18:23

Kutná Hora - Po Dobrovicích fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora v letní přípravě narazili na další mužstvo z divize: Převýšov, vloni osmý tým skupiny C. A v Lorci překvapili, se silnějším soupeřem drželi krok až do 70. minuty. Za hosty nastoupil i kutnohorský útočník Antonín Schwarz, který vyrovnávacím gólem odstartoval obrat ve vývoji zápasu.

K. Hora - Převýšov 1:2 (1:0)

"Dnešní utkání se nám povedlo, hlavně první poločas," upozornil kutnohorský trenér Radim Truksa. Jeho tým s ujal vedení po pár minutách: Po standardní situaci se prosadil Pavel Růžička - 1:0. "Další šance jsme ale neproměnili," litoval kouč Sparty. Do druhého poločasu hosté vyměnili kompletní jedenáctku. "Se soupeřem jsme vydržili do 65. minuty a potom nám zákonitě docházely síly," uvedl Radim Truksa. Převýšov otočil výsledek po dvou centrech: Nejprve se po trestném kopu prosadil Schwarz a za pár minut po dalším Ujcově míči vzduchem strhl vítězství na stranu Převýšova Galovič. To ještě před tím gólman Hájek vytáhl trestný kop Hrabíka. "Výborně zahraný trestný kop Tonda Schwarz nadzvihl a to se těžko brání," komentoval první branku kutnohorský trenér a dodal: "Druhou branku jsme inkasovali po rychlém brejku, který jsme měli přerušit už na polovině hřiště."

Zápas nedohrál Jiří Luňáček, který odkulhal s nateklým nártem. "To bude dobré, fotbal bolí," zakončil Radim Truksa.

Branky: 8. P. Růžička - 71. A. Schwarz, 82. Galovič. Rozhodčí: Michal - J. Koleček, Herda. Kutná Hora: Stoupa (46. Hájek) - M. Šváb (46. Skokan), M. Tomíšek, Rathauz (46. Gono), Linhart - T. Šváb, P. Růžička, Doležal, Kozel - Hačka, Luňáček (46. Brant). Trenér Radim Truksa. Převýšov I. pol.: M. Pilař - A. Petr, Klička, Jarkovský, Šmíd - Santos, Krejčí, Breda, Daňo - Semerák, Semelka. Převýšov II. pol.: R. Petr - P. Hrabík, Franc, Krojs, Brychta - Ujec, T. Hrabík, Novák, Rogovik - Galovič, A. Schwarz.