Na hřiště se vrátil Vladimír Maxa

26. červenec 2009, 13:21

Kolín - Čáslavská rezerva se v neděli dopoledne vypravila k přátelskému střetnutí do Kolína. Tam na ně čekali fotbalisté domácího FK, kteří v uplynulé sezoně spadli do krajského přeboru.

Kolín - Čáslav B 3:0 (2:0)

Zkraje prvního poločasu se hrálo především na hostující polovině, ovšem Čáslavští dlouho drželi bezbrankový stav. V 7. min. Míška prověřil J. Štoček nepříjemnou ranou z trestného kopu ze střední vzdálenosti, naopak ve 21. min. se I. Svobodovi, kterého po zisku míče uvolnil Tlučhoř, koncovka nepovedla. Ve 29. min. si I. Svoboda povodil čáslavskou obranu, ovšem jeho střelu zkrotil gólman Míšek. Ve 31. min. pálil Umlauf sice pohotově, ovšem jen do boční sítě a tak se skóre měnilo těsně před přestávkou: Umlauf kolmým pasem našel I. Svobodu, který si přípravil míč ke střele a ranou do protipohybu Míška otevřel skóre - 1:0. "Rozhodčí pustili jasný ofsajd, poločas bychom jinak dohráli bez gólu," zlobil se Jiří Antoš, který druhou branku Kolína přičetl na vrub chvilkové ztráty koncentrace: Ve 43. min. I. Svoboda pronikl k brankové čáře a po jeho centru J. Štoček upravil na 2:0.

Po změně stran se hra více vyrovnala, ovšem domácí gólman David Čižinský mohl být v klidu, Čáslavští ho totiž příliš nezaměstnali. Několik slibných akcí nedokázali dotáhnout do finální přihrávky, navíc v 57. min., v době největšího náporu, inkasovali třetí gól, o který se postaral po přihrávce L. Štočka mladík Kubát - 3:0. Ještě vyšší porážce zabránil gólman Potměšil, který v 74. min. vytáhl špičkou kopačky zakončení I. Svobody a ten samý hráč v 79. min. po brejku pálil vedle.

"Soupeř byl v první půli nebezpečnější, ale ve druhé půli jsme se mu vyrovnali. Hrálo se ale už bez vyložených šancí," shrnul zápas trenér FC Zenit Čáslav B Jiří Antoš, který je za zápas s kvalitním protivníkem rád. "Chtěl jsem, aby hráči viděli, že se fotbal hraje jinak, agresivněji," naznačil a dodal: "Někteří proti silnějšímu soupeři obstáli, jiní ne." A v čem přesně Čáslavští za Kolínem zaostali? "Udělali jsme poziční chyby při standardkách, to se prostě stát nesmí," vysvětloval Jiří Antoš. "Chyběla nám finální přihrávka. Nemůžu hráče pochválit, že dobře běhali, bojovali a byli rychlí jakou soupeř, když jim chyběla technicko-taktická nadstavba. V tom jsme zaostali," doplnil kouč, kterému se sice z marodky vrátil Vladimír Maxa, ale naopak postrádal Vojtíška, Vojtu Vondru, O. Tomíška, zraněného Olivu a při rozcvičování před zápasem se zranil i Petr Váňa.

Branky: 41. I. Svoboda, 43. J. Štoček, 57. Kubát. Rozhodčí: Rynda - Linhart, Žaloudek. ŽK: Tlučhoř, M. Kesner (oba K). Kolín: Čižinský - Kalivoda, Zdeňka, Kopřiva, Šourek - M. Kesner (35. Puk), I. Svoboda, Tlučhoř (54. Biško), J. Štoček (62. Kureš) - L. Štoček (62. Potůček), Umlauf (46. Kubát). Trenér Bohuslav Pilný. Čáslav B: Míšek (46. Potměšil) - Hudec (64. Svoboda), M. Brudný, P. Holík, Svoboda (46. Parachin) - Matoušek, M. Janda, J. Holík, Krupička - Maxa (64. Král), M. Kročák. Trenér Jiří Antoš.