Nevídaný kolaps ve druhé třetině: Za čtyři minuty Čáslav inkasovala pět branek!

15. září 2019, 20:08

Čáslav - Hokejisté HC Čáslav načali cestu za obhajobou krajského titulu v neděli, kdy na svém stadionu přivítali HC Poděbrady:

Čáslav - Poděbrady 5:7 (2:0, 2:5, 1:2)

Po vyrovnaném začátku se více dostávali do hry domácí. Ve 3. min. situaci Sladkého s Králem na jednoho beka vyřešil gólman Bílek, v 7. min. už ale Barbora zpoza vlastní brány založil útok, Navrátil se po levé straně protáhl do útočné třetiny a předložil puk najíždějícímu Barborovi - 1:0. Ve 12. min. M. Svoboda úspěšně čelil nájezdu Příhody a dorážce Tumy, o chvíli později své sólo neproměnil M. Pipek a ke gólu nevedla ani dorážka Langa. V 15. min. Navrátil potrestal zákeřný faul Milaniaka na modré zezadu bez puku na Kraučuka po třiceti vteřinách přesilovky - 2:0.

Druhou třetinu začali domácí výborně: Při přesilovce soupeře se Barborova střela odrazila k M. Pipkovi, který puk vrátil do odkryté brány - 3:0. Ještě v téže poděbradské přesilovce se do šance dostali Sladký s Králem, ale na stavu se nic nezměnilo. Jenže potom přišly čtyři černé minuty pro domácí: Hosté nejprve využili dvě přesilovky po trestech za špatné střídání a ve druhém případě za Šulcovo zalehnutí kotouče - 3:2. Aby toho nebylo málo, ve 29. min. Pácal zachytil špatnou rozehru domácích a pověsil kotouč pod víko - 3:3. Ve 30. min. Příhoda otočil stav na 3:4 a v té samé minutě Tuma po vhazování upravil už na 3:5! Teprve potom se Čáslavští alespoň trochu oklepali. Ve 39. min. sice nevyužili početní výhodu, ovšem dostali se do útočného pásma  a Borovanský upravil na 4:5.

V poslední třetině se domácí tlačili do vyrovnání, ale nebylo to ono. Nevyužila přesilovku a navíc v 52. min. Rindoš upravil na 4:6. Trochu energie do nohou domácích vlila 56. min.: Pipek důsledně sledoval puk, s Navrátilem ho vybojovali a právě Navrátil pak tečoval Bílkovu střelu - 5:6. Čáslavští v posledních minutách soupeře zavřeli v jeho pásmu, zkusili hru bez brankáře. Puk poskakocval před gólmanem Bílkem, vyrovnání se ale domácí nedočkali. Místo toho osm vteřin před koncem rozhodl do prázdné brány Příhoda - 5:7.

Kritické byly pro Čáslav čtyři minuty ve druhé třetině, kdy inkasovala pět branek! "Celkově nebyl zápas od nás moc dobrý," upozornil trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Snažili jsem se s tím něco udělat," uvedl a pokračoval: "První třetině pro nás také nebyla dobrá, přesto jsme vedli 2:0. To bylo pro začátek dobré, ve druhé části zápasu nám tam napadalo vše, co šlo do brány. To se někdy stane, nebyli jsme to ale dneska my. Poděbrady na nás hrály trochu agresivněji, to nás možná trochu zaskočilo. Kluci to ale nezabalili, v závěru za stavu 5:6 jsme měli alespoň vyrovnání na hokejce." Z úvodní prohry kouč vědu nedělá. "První zápas nám sezonu nevyhraje ani neprohraje. Něco si k tomu řekneme, ponaučíme se a jedeme dál," uzavřel Tomáš Topol.

Branky a asistence: 7. Barbora (Navrátil), 15. Navrátil (Barbora, F. Bílek), 23. M. Pipek (F. Bílek, Barbora), 39. Borovanský (Král), 56. Navrátil (Bílek, Pipek)  - 26. Kejdana (Příhoda), 28. Tuma (Příhoda), 29. Pácal, 30. Příhoda, 30. Tuma, 52. Rindoš (Příhoda), 60. Příhoda. Vyloučení: 6/5. Využití: 1/2. V oslabení: 2/0. Diváků: 350. Čáslav: M. Svoboda - L. Svoboda, Lang, Borovanský, Král, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - F. Bílek, Kůrka, M. Pipek, Barbora, Navrátil. Trenér Tomáš Topol. Poděbrady: Bílek - Krňanský, Dobroň, Příhoda, Rindoš, Tuma - Milaniak, Vošta, Kejdana, Pácal, Kadlec - Žalud, Šafra, Toupal, Volejník (Špaček). Trenér Jan Boháček.