O osudu sobotního utkání s Tupadly rozhodl paběnický kapitán Martin Votava

5. duben 2014, 19:56
(aktualizováno: 5. duben 2014, 20:00)

Paběnice - Okresní přebor o víkendu pokračoval zápasy 16. kola. Fotbalisté Sokola Paběnice přivítali Star Tupadly a soupeři chtěli vrátit podzimní těžkou porážku 10:1. To se jim nakonec podařilo zásluhou Martina Votavy, který se prosadil hlavou po rohovém kopu:

Paběnice - Tupadly 1:0 (0:0)

Hosté zahrozili téměř po rozhrání, ovšem brankář Černovský vytáhl dva důležité zákroky: Nejprve vytáhl Chvátalovu ránu bez přípravy na roh a po něm si poradil i s hlavičkou R. Krajíčka. To však bylo z prvního poločasu prakticky vše, hra se přestěhovala mezi velká vápna a řada akcí na obnou stranách skončila na nepřesnostech.

O osudu utkání rozhodla 70. min.: Nejprve se do samostatného úniku z poloviny hřiště dostal Jan Růžička, Císař se stačil vrátit a z paběnické akce byl roh, po kterém se hlavou prosadil M. Votava - 1:0. Tupadly se snažily o vyrovnání, ovšem tím otevřely obranu pro brejky domácích. Hudcova dělovka v 85. minutě těsně minula paběnickou bránu, rychlé protiútoky na druhé straně nedotáhli Dobrý, T. Lupínek ani Jan Růžička. Paběnice i tak mohly slavit důležité tři body.

"To jsou vynikající body," rozplýval se trenér paběnického celku Michal Blažek. "Je to spíše odveta za podzimních 10:1," připomněl a navázal: "V prvním poločase jsme hosty přehráli, i Vojta Vondra říkal, že jsme si to zasloužili. Ve druhé půli jsme body získali důrazem a bojovností. Ještě jsme tam měli tři tutové šance, kdy jsme šli sami na bránu."

"Porazíme Kácov, v Paběnicích prohrajeme. Nechali jsme si nakopat, jsem zvědavý, jak budeme hrát za týden," neskrýval zklamání trenér Tupadel Stanislav Krajíček. "Sobotní zápasy nám nevyhovují," přiznal a dodal: "Kluci zápas možná podcenili, mysleli si, že se soupeř asi porazí sám."

Branka: 70. M. Votava. Rozhodčí: Ledvina. ŽK: Černovský, T. Lupínek - Jiří Kavánek. Paběnice: Černovský - O. Votava (81. Sedláček), M. Votava, Blažek, Sochr - Dobrý (89. Zeman), Lebruška, Vlach, Veselý (29. T. Lupínek) - L. Votava (62. Jan Růžička), Fuksa. Trenér Michal Blažek. Tupadly: Potměšil - R. Krajíček, Kořínek (63. Klička), Hošek, O. Císař - Kruml, Drbohlav (20. Ryšán), Vojt. Vondra, Jiří Kavánek - Chvátal, Hudec. Trenér Stanislav Krajíček.