O vítězství starších dorostenců Čáslavi v derby s Kutnou Horou rozhodl Masopust!

11. říjen 2014, 13:19
(aktualizováno: 11. říjen 2014, 13:19)

Čáslav - Desáté kolo krajského přeboru proti sobě postavilo starší dorostence obou klubů z Kutnohorska v této soutěži: Na čáslavský trávník v sobotu dopoledne dorazila Sparta Kutná Hora:

Čáslav - Kutná Hora 2:1 (1:1)

V bojovném derby se jako první radovali domácí, když na Havránkovu parádní ránu zpoza vápna do šibenice gólman Kubát nedosáhl - 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a hosté vyrovnali: Na kolmý centr do pokutového území brankář Kovařík sice vyběhl, prohrál ale vzdušný souboj s Černohlávkem, který se o vyrovnání postaral hlavou - 1:1. V závěru první půle měli větší příležitost ke skórování domácí, jenže Volenec zblízka minul, následně netrefil ani po rohovém kopu hlavou a střela Ronovského mířila také mimo tři tyče.

Druhá půle začala šancí hostů: Černohlávek vysunul Škrobáka, který však ve finále trefil jen nohy gólmana Kovaříka. Na druhé straně brankář Kubát vytáhl tvrdou ránu Ronovského na roh, v 60. min. Kubát zlikvidoval i jasnou šanci Basla, který zůstal úplně volný na úrovni penalty. V 71. min. po autovém vhazování unikl Lodinský, prošel čáslavskou obranou, jenže pak z úhlu trefil jen břevno. Nastřelená přihrávka Richarda z levé strany prošla jen malým vápnem, Kovařík na druhé straně vyrazil ránu Černohlávka na roh, podruhé kutnohorský kapitán mířil nepřesně. Rozhodnutí přinesla 88. min.: Havránkův míč ze strany Petržilka pustil a Masopust ho uklidil do sítě - 2:1. Dojem z celkem kvalitního dorostenckého souboje zkazila poslední minuta, kdy po zákroku Krištofa Zachara zůstal na zemi David Zoufalý se zlomenou nohou.

"Do zápasu jsme vstoupili nervozně, hráli nepřesně," hodnotil zápas čáslavský trenér Radek Dobrý. Přesto se jeho tým dočkal vedoucí branky. "Vydařená akce, z naší strany ale spíše taková náhodná akce," přiznal. "Od 20. minuty jsme se dostali do hry, do přestávky jsme mohli přidat tři branky," upozornil. "Druhý poločas byl vyrovnaný, hosté hrozili z brejků, nastřelili i břevno. Nakonec jsme šťastně skórovali," zhodnotil druhou půli kouč a dodal: "Za celý zápas jsme si vyhrát asi zasloužili." Smolným okamžikem bylo zranění Davida Zoufalého. "Mrzí mě, že to udělá hráč, který je patnáct minut na hřišti. Dostane žlutou kartu, nestačí a dvě minuty před koncem fauluje znovu," uzavřel Radek Dobrý.

"Na derby to byl z obou stran dobrý zápas, bylo tam i plno hezkých akcí," řekl trenér Kutné Hory Zdeněk Knap. "Hra byla vyrovnaná, v závěru jsme měli dost navrch a měli i možnosti to rozhodnout, z několika šancí, zejména dnes asi nejlepšího hráče Černohlávka," poznamenal a navázal: "Bohužel jsme před koncem chybovali a domácí proměnili. Zápasu by určitě slušela remíza."

Branky: 88. Masopust, 13. Havránek - 15. Černohlávek. Rozhodčí: Pospíšil - Pudil, Řípa. ŽK: Havránek - Zachar. ČK: 90. Zachar. Diváků: 60. Čáslav: Kovařík - Masopust, Macháček, Basl, Toman - Havránek, Zoufalý, Richard, Lebduška (85. Petržilka) - Rolenec, Ronovský (71. Ježek). Trenér Radek Dobrý. Kutná Hora: Jan Kubát - Míča, Vojáček, Lindner, Turkovský - Jan Kraus, Šmidrkal, Černohlávek, Potůček - Lodinský (80. Liška), Škrobák (77. Zachar). Trenér Zdeněk Knap.