Oba dorostenecké celky Čáslavi na hřišti Tatranu Rakovník čelily dvěma penaltám

31. březen 2015, 09:22
(aktualizováno: 31. březen 2015, 09:22)

Rakovník - Boj o záchranu v dorosteneckém krajském přeboru se naplno rozhořel. Čáslav čelila dvěma pokutovým kopům, nebyli ji uznány tři branky a navíc přišla o vyloučeného hráče. Hezký výlet do Rakovníku!

U19: Tn. Rakovník - Čáslav 2:2 (1:1)

V dalším kole krajského přeboru starší dorostenci FK Čáslav jeli na hřiště Tatranu Rakovník, mužstva ohroženého sestupem.

Utkání hosté zahájili aktivně, první střelou se prezentoval v 5. min. Lebduška, ale domácí brankář kryl. O chvíli později již bylo veseleji - standardní situaci zahrál precizně Lebduška - 0:1. Za dalších deset minut mohlo být ještě lépe, ale regulérní branku rozhodčí pro ofsajd neuznal. "Hráč, který zahrával z brankové čáry míč zpět "pod sebe" v ofsajdu nebyl, ale ten který nakonec skóroval po zpětné přihrávce údajně ano," zlobili se trenéři.  O pět minut později se ocitnul v samostatném průniku Kokeš, ale trefil pouze boční síť. Ve 38. min. srovnali domácí z trestného kopu na poločasových  1:1.

Kdo odešel na nedělní oběd, tak o hlavní show v druhé polovině přišel. Nedlouho po úvodním hvizdu přišel druhý neuznaný gól. A opět po přihrávce "pod sebe".  V 54.min. už však nebylo co zvedat, kiks domácího brankáře potrestal Ronovský - 1:2. V 60. min. se domácí konečně dostali na útočící polovinu hostů, ale jejich aktivita končila na pozorné obraně a nepřesném zakončení. Nejvýživnější část utkání se odehrála v poslední čtvrthodině. Nejprve rozhodčí pískl pokutový kop za Tomanův zákrok ve vápně. Jenže Kovařík lehkou střelu kryl. Utkání se nastavovalo tak dlouho, než se domácí dostali do vápna a v 96. min. se po nepřehledné situaci konala penalta č. 2. Za protesty dostal červenou kartu Masopust, domácí penaltu proměnili a pískal se konec.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Už jsem zažil ve svém fotbalovém a trenérském životě hodně, ale tohle je asi zatím vrchol. To, že to zde bude tak horká půda, jsme nečekali. Rakovník nebyl příliš průbojný, byl fotbalově hodně špatný - na rozdíl od arbitrů zápasu, kterým chyběl pouze dres domácího Nevěděli jsme, že když rozhodčí oznámí nastavení tři minuty, tak se hraje do té doby, než se domácí dostanou do vápna. Je to další zkušenost pro mladé kluky. Víc k tomu není asi co dodat."

Branky Čáslavi: Lebduška, Ronovský. Čáslav: Kovařík - Macháček, Toman, Basl, Masopust - Ronovský (89. Semrád), Lebduška, Havránek, Veselý - Kokeš (92. Čejka), Pavlík. Trenér Radek Dobrý.
[[Soutez? &soutez=135 &datum=2015-03-31 ]]

U17: Tn. Rakovník - Čáslav 2:2 (0:0)

Mladší dorostence kvůli velkému počtu nemocných a zraněných doplnilo pět starších žáků a byť domácí zahrávali dvě penalty, kluci přivezli alespoň bod.

Zápas mladších dorostenců připomínal z pohledu absencí spíše souboj kategorie starších žáků, kdy se na obou stranách představila řada hráčů U 15. Zápas to byl oboustranně vyrovnaný, kdy hostující tým nejdříve zahrozil v 11. min. Záhorou, který se snažil přehodit domácí brankáře. Poté se mohl dvakrát prosadit Šablystyj, ale bez úspěchu. První poločas skončil tedy bez branek.

Hned v úvodu toho druhého šli do vedení domácí 1:0. Hostům se povedlo střídání, kdy nastoupil "žolík" Pavlík a po minutě na hřišti srovnal na 1:1. V 64 min. zahrávali domácí pokutový kop, který zastavila tyčka. V zápětí šla Čáslav do vedení, když se prosadil Záhora 1:2. Utkání skončilo nakonec remízou, Rakovník srovnal z druhého pokutového kopu na konečných 2:2.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Remíza je vzhledem k průběhu utkání asi spravedlivá, i když my jsme své šance mohli lépe zužitkovat. Pro kluky z širšího kádru U 15 je to opět dobrá příležitost zkusit si dorostenecký fotbal. Doufám ale, že pro příští zapas budeme již kompletnější."

Branky Čáslavi: Pavlík, Záhora. Čáslav: Brabec - Zdeněk, Semrád, Čejka, Stiburek - Kopp, Havlík (50.Pavlík), Plíhal O., Šablystyj - Záhora, Vavřina. Trenér Radek Toman.