Po deseti minutách domácí Církvice vedla nad Novými Dvory 3:0!

23. říjen 2021, 18:23

Církvice – 13. kolo okresního přeboru proti sobě postavilo dva celky z horní poloviny tabulky, které před tímto utkáním dělil pouhý jeden bod: Na hřiště Církvice dorazili fotbalisté z Nových Dvorů:

Církvice – N. Dvory 5:2 (3:1)

Lepší začátek si domácí ani přát nemohli. Už v první minutě kopali penaltu po ruce v pokutovém území, v 7. min. Palii s M. Voclem vyřešili přečíslení druhou brankou a v 10. min. M. Vocl zvýšil už na 3:0! Novodvorský P. Růžička sice mezi tím nastřelil tyč církvické brány, ovšem hosté se pořádně do zápasu dostali až po čtvrthodině zápasu. Ve 14. min. po rohovém kopu stav zkorigoval J. Kokeš 3:1. Ve 20. min. se gólman Foršt musel pořádně natáhnout po střele J. Kokeše a žádný další míč už za svá záda v prvním poločase nepustil.

Hosté si možná mysleli na kontaktní branku, ježe místo toho v Nývlt vysunul M. Volence, který se vyhnul ofsajdové pasti a upravil na 4:1. V 63. min. gólman Foršt vytáhl trestný kop Novotného z hranice pokutového území, přesto v 77. min. Nové Dvory upravily na 4:2. A. Kokeš dostal před brankářem více prostoru, počkal si na vhodný okamžik k zakončení a poslal míč do sítě – 4:2. Poslední slovo ale měli domácí: Novodvorští zahrávali trestný kop, ovšem po odraženém míči se domácí dostali do brejku, který zakončil nekompromisní ranou do horního růžku M. Volenec – 5:2.

„Povedlo se nám prvních deset, patnáct minut. Potom jsme ale zase úplně přestali hrát,“ hodnotil zápas trenér Církvice Tomáš Hruška. „Jakmile dostaneme gól, zbytečně zmatkujeme,“ dodal a pokračoval: „Po přestávce jsme se obávali, abychom nedostali na 3:2. To je ošemetný výsledek, ale podařilo se nám zvýšit a přidat pátý gól. Byl to poklidný zápas.“

S Novými Dvory to v prvních minutách vypadalo hodně zle, v 10. minutě prohrávaly 3:0! „Něco si řekneme v kabině a na hřišti to absolutně neplatí. Dva kluci soupeře úplně stačili, aby nás rozebrali,“ netajil vztek trenér Nových Dvorů Jan Štěpnička. „V poločase jsme ještě trochu doufali, ale jsme zklamaní,“ uzavřel.

Branky: 2. pok. kop Černý, 7., 10. M. Vocl, 53., 78. M. Volenec – 14. J. Kokeš, 77. A. Kokeš. Rozhodčí: Kocourek – Klobása, K. Kafka. ŽK: Koten. Diváků: 100. Církvice: Foršt – Macháček, Dušek, Koten, Němec – Uhlíř, Nývlt, Palii, M. Volenec, Černý (87. P. Kicner) – M. Vocl (33. Dlouhý, 84. Holub). Trenér Tomáš Hruška. N. Dvory: Štěpnička – Míča, J. Rejthárek, Novotný, Veselý – P. Růžička, J. Kokeš (46. Šoltýs), A. Kokeš, Melezínek (74. Nechanický) – M. Hruška (74. Šafařík), Beran. Trenér Jan Štěpnička.