Poslední zápas zimní přípravy Čáslav sehrála na domácí umělé trávě s Pardubicemi

25. únor 2012, 12:04
(aktualizováno: 25. únor 2012, 15:28)

Čáslav - Zimní příprava je u konce. Za týden fotbalisté FK Čáslav zahájí druholigové jaro domácím zápasem s Mostem a tak trenér Oldřich Abrhám měl v sobotu poslední možnost vidět své svěřence v utkání. Na čáslavskou umělou trávu dorazil další přední celek ČFL - po podzimu třetí FK Pardubice.

Čáslav - Pardubice 2:1 (1:1)

Zkraje zápasu domácí zahrozili ze standardní situace, když po Prášilově trestném kopu Němeček hlavičkoval těsně vedle. Na druhé straně mířil Jeřábek z trestného kopu vedle, Pardubičtí se dále pokusili o několik ran ze střední vzdálenosti, které pokryl jistý Ducheček. Ve 32. min. Fikejz středem obrany vysunul K. Hejného, který se mezi beky prosadil - 1:0. Hostům se podařilo vyrovnat s poločasovým hvizdem rozhodčího Pospíšila, když Brychta poslal za obranu Hundáka - 1:1.

Také druhý poločas byl na menším čáslavském hřišti plný osobních soubojů, vedoucí brance byly Pardubice blízko v 71. min., ovšem Hundák naštěstí pro Čáslav v malém vápně hlavou nedosáhl na centr Tenkla z pravé strany. O vítězství modrobílých barev se rozhodlo v 82. min.: Jeřábek ztratil před vlastním pokutovým územím míč, kterého se zmocnil Mojdl a technickou ranou ho poslal přesně k tyči - 2:1.

Čáslavský trenér Oldřich Abrhám odmítl, že utkání s Pardubicemi bylo generálkou na jaro. "Pro mě je generálkou každý zápas, v každém zápase si chci něco ověřit a vyzkoušet," zdůraznil a dodal: "To se nám v průběhu celé přípravy dařilo. Možná, že to ovlivnilo některé naše výsledky, které mohly být lepší. Pro mě ale byla důležitější možnost si něco ověřit než výsledek samotný."

Po Kunicích a Chrudimi Čáslavští sehráli utkání i s třetím týmem ČFL - FK Pardubice. "Dnešní zápas měl výbornou kvalitu z obou stran," uvedl kouč a pokračoval: "Pardubice jsou nejlepším mužstvem ČFL, jejich projev je - na rozdíl od důrazných Kunic a Chrudimi, která hraje hodně velkého "zanďoura" -  fotbalový. Pardubice chtějí hrát fotbal, chtějí hrát dopředu. Soupeř kvalitu určitě měl."

Vítězství 2:1 si Oldřich Abrhám cení. "Výsledek ale nebyl důležitý, opět jsme si chtěli něco ověřit, jako v každém zápase. Myslím, že připavení jsme dobře," podotkl s tím, že už má jasno o sestavě pro utkání s Mostem. "Je docela možné, že to byla sestava z prvního poločasu, mohla to být ale i sestava z druhého poločasu, je možné, že sestava bude úplně jiná," mlžil s úsměvem.

Branky: 32. K. Hejný, 82. Mojdl - 45. Hundák. Rozhodčí: Pospíšil - Herda, Linhart. Bez karet. Čáslav I. pol.: Ducheček - Hečko, Karal, Němeček, Kunášek - Šturma, Prášil, Špidlen - Fikejz. K. Hejný, Kaňák. Čáslav II. pol.: Antošík - Špidlen, Karal, Němeček, Kunášek - Rakovan, Čertík, Mojdl - Kaňák, Szmek, Džafič. Trenér Oldřich Abrhám. Pardubice: Schejbal - Přibyl (46. Tenkl), Šejvl, Prorok (60. Tischer), Norek - Dittrich, Hundák (46. Fiala), Jeřábek, Kakrda (65. Hundák) - Rešetár (80. Kakrda), Brychta. Trenér Martin Svědík.