Přátelské utkání Kutné Hory s Havlíčkovým Brodem nabídlo jedenáct branek!

17. červenec 2021, 16:58

Chotusice – Na hřišti v Chotusicích sehráli fotbalisté Sparty Kutná Hora další přípravné utkání, ve kterém vyzvali Havlíčkův Brod. Kromě pětadvaceti minut to z jejich stany nebyl povedený výkon:

Kutná Hora – Havlíčkův Brod 4:7 (4:2)

Do zápasu vlétli lépe hosté: Byli rychlejší, důraznější, přesnější a po deseti minutách také vedli 0:1. Ve 14. min. Wolf vystihl pomalou domů a chybu soupeře dokázal potrestat – 1:1, po rohovém kopu ve 30. min. ale hosté vedli 1:2. Zlepšující se výkon domácích ve druhé části prvního poločasu jim přinesl branky: Ve 37. min. Zelenka po rohovém kopu trefil sice tyč, ovšem Cimr vyrovnal – 2:2. Po Nekvindově centru Zelenkův zásah rozhodčí neuznali pro ofsajd, ve 40. min. ale Veselý podržel míč v prostoru u brankové čáry, vrátil ho na vápno a Wolf ho uklidil k tyči – 3:2. Ještě před přestávkou Sparta přidala čtvrtou branku: Pilný vysunul Cimra, který už v dobré pozici pro zakončení zanechal balón Wolfovi a bylo to 4:2.

Jenže to bylo ze strany Kutné Hory vše, druhý poločas vůbec nezvládla. V soubojích byla většinou druhá, ve středu hřiště jednoduše přicházela o míč a obrana si nedokázala poradit s útoky soupeře, který měl velký počet brejků a přečíslení. Havlíčkův Brod do 55. minuty dorovnal náskok Sparty a i ve zbytku druhé půle jasně dominoval. Nakonec přidal ještě tři branky a Kutná Hora tak prohrála výrazným rozdílem 4:7.

„Naše hra snesla měřítko od 20. do 40. minuty, už tam byly prvky, které bych si představoval,“ začal hodnotit zápas kutnohorský trenér Jan Holík. „Utkání bylo z naší strany hodně otevřené, zvlášť ve druhém poločase po prostřídání. Vůbec jsme nebyli schopni zachytávat jednoduché přihrávky za obranu,“ přiznal nespokojený trenér a navázal: „V kombinacích tam byly náznaky, které chceme hrát, ale vůbec to není hotové, je potřeba na tom pracovat. Sedm obdržených gólů je neskutečně moc, takto hrát v defenzivě nemůžeme.“

Kutné Hoře chyběl stoper Bedřich Franc, který dokončuje dovolenou. „Na to se ale vymlouvat nemůžeme, v defenzivě musíme být daleko odpovědnější,“ uvědomuje si Jan Holík a opakoval: „Jsem hodně nespokojený s dvěma třetinami utkání.“ Trenéra Kutné Hory zklamal výkon hráčů, kteří by se právě v těchto chvílích měli rvát o místo v základní sestavě. „Ti, kteří by si o místo v mužstvu měli říci, zatím nepodávají adekvátní výkony,“ naznačil.

Kutnou Horu čekají na úvod divizní sezony těžcí soupeři: Začnou v Náchodě, potom narazí doma na Poříčany, pojedou do Vysokého Mýta a ve čtvrtém kole se představí v Kolíně. „Los není jednoduchý, musíme jít krok po kroku a být poctiví,“ řekl Jan Holík, který by v posledních dvou přípravných zápasech ve Světlé n. S. a v Třemošnici chtěl začít zužovat kádr. „Je to ale komplikované,“ uzavřel.

Branky K. Hory: 14., 40., 41. Wolf, 37. Cimr. Rozhodčí: Uher – Volenec, Müller. Bez karet. K. Hora I. pol.: Malý – Nekvinda, Bílek, Jeníček, Marek – Saulich, Wolf, Pilný, Zelenka – Veselý – Cimr. K. Hora II. pol.: Malý – Prokůpek, Bílek (60. Kolůvek), Jeníček, Marek (55. Pleva) – Nekvinda, Pilný (75. Chylík), Piskač, Veselý, Tichý – Lib. Křelina. Trenér Jan Holík.