Proti Polabanu kutnohorská Sparta nasadila dvě jedenáctky

15. leden 2022, 12:48

Kutná Hora - Po týdnu hrubé fyzické přípravy se fotbalisté Sparty Kutná Hora představili také v prvním přátelském utkání: V sobotu dopoledne na své umělé trávě poměřili síly s přeborovým Polabanem Nymburk, trenér Jan Holík do utkání nasadil dvě jedenáctky:

Kutná Hora - Nymburk 1:2 (1:2)

Hosté se ujali vedení brankou Novotného, na kterou odpověděl Wolf dlouhým centrem z trestného kopu z poloviny hřiště, který hlavou usměrnil do sítě Bílek - 1:1. Ve 34. min. Ruszo kolmou přihrávkou mezi beky vysunul Wiehla, který obešel i Jeřábka a vrátil vedení na stranu hostů - 1:2. Těsně před přestávkou po rohovém kopu na zadní tyč Bílek hlavičkoval jen do gólmana.

Po přestávce byli domácí aktivnější, na vyrovnání ale nedosáhli. Veselý otřel svou střelu jen o břevno, Křelinův trestný kop skončil jen rohem, v 85. min. Piskačův roh sice nadělal starosti gólmanovi, ale míč zastavila tyč, po dalším rohu Franc hlavičkoval nad. Hosté mohli své vedení zvýraznit v 65. min., jenže Mejzra nadvakrát vychytal gólman Vágner.

"Zápas jsme rozložili mezi všechny hráče, první poločas byl na šance z naší strany horší než ten druhý," hodnotil zápas trenér Kutné Hory Jan Holík. "Dvakrát jsme inkasovali po individuální chybě a středem hřiště," doplnil kouč a upřesnil: "Střed hřiště se nám v první půli moc nedařilo, z toho pramenily obě velké chyby. Chtěli jsme také hrát více nátlakově, což se také nepovedlo. Ve druhém poločase byla naše převaha jasná, šance jsme měli, ale zase je nedokázali proměnit."

Kutná Hora v utkání postrádala trio hráčů - Marek, Saulich a Zelenka. "Marek byl uvolněný, Saulich se Zelenkou z pracovních důvodů se do přípravy ještě nezapojili, uvidíme, jak to bude dál," uzavřel Jan Holík.

Branky: 25. Bílek - 19. Novotný, 34. Wiehl. Rozhodčí: D. Zoufalý - Herda, Chalupa. Bez karet. Kutná Hora I. pol.: Jeřábek - Vokoun, Bílek, Tulach, Pleva - Nekvinda - Tichý, Mommers, Prokůpek - Wolf - Cimr. Kutná Hora II. pol.: Vágner - Dostál, Barenčík, Franc, Exner - M. Vojtíšek, Piskač, Nytra, Mach (70. Chanžiev) - Lib. Křelina, Veselý. Trenér Jan Holík. Nymburk: Plaček - Ouředník, Škarecký, Krumpohlz, Drobný - Wiehl, Jarschel, Grospič, Ruzso - Novotný, Vaníček. Střídali Holešovský - Kotek, Mejzr, Hoffmann, Krušinský, Hrdlička. Trenér Lukáš Vlk.