Unikom

Prvním semifinalistou poháru O stříbrný míč jsou fotbalisté Tupadel!

11. červen 2021, 21:04

Tupadly - Čtvrfinále okresní pohárové soutěže O stříbrný míč rozehráli v pátek fotbalisté Star Tupadly a Sokola Paběnice. Už po několika minutách bylo zřejmé, že si domácí dojdou pro vítězství, otázkou tak zůstalo, jakým skóre:

Tupadly - Paběnice 10:1 (4:0)

Už od první minuty měli domácí územní převahu a když ve 4. min. po střetu s Vojáčkem odkulhal ze hřiště paběnický útočník Valdman, vypadalo to s hosty zle. A to se potvrdilo po čtvrthodině, když po rozehraném rohu a centru Čuderlíka otevřel hlavou skóre Hašek - 1:0. Druhou branku hosté soupeři prakticky darovali a jejich lajdáckou rozehrávku potrestal Císař - 2:0. Ve 30. min. střela O. Plíhala z hranice vápna zapadla přímo za tyč a skóre prvního poločasu uzavřel V. Pipek, který potrestal z pokutového kopu faul P. Mužátka na Císaře - 4:0.

Po změně stran už bylo zřejmé, že je o prvním semifinalistovi rozhodnuto a domácí postupně navýšili skóre až na 8:0. Teprve potom se dočkali i Paběničtí, když nejstarší hráč na hřišti Miloslav Oliva pokutovým kopem potrestal faul Haška na Blahníka - 8:1. I přesto domácí dokázali skóre ještě zakulatit a s přehledem si tak došli pro postup v poháru O stříbrný míč.

"Hosté nám to usnadnili," je si vědom tupadelský trenér Vladimír Remeš. "Na nás je znát, že chodíme tři měsíce trénovat, také nám pomáhá, že máme tři mužstva dospělých," připomněl. A kterého ze soupeřů by si přál pro semifinálové utkání? "Nám je to jedno, hlavně, ať se kluci dobře připraví na další sezonu," uzavřel tupadelský kouč.

Na rozdíl od domácích se paběnický tým dostal na hřiště po více jak osmi měsících. "S tímto zápasem jsme vůbec nepočítali, avizovalo se, že se nic hrát nebude," přiznal Josef Říha. "Někteří naši kluci odjeli včera, někteří pojedou zítra. Výkon hodnotit nemůžu, jenom musím poděkovat všem, kteří se toho ujali a že do zápasu vůbec šli," zdůraznil.

Branky: 16. Hašek, 18. Císař, 30., 71. O. Plíhal, 41. pok. kop, 55. V. Pipek, 55. Válek, 75., 89. Vojáček, 83. Smutný - 78. pok. kop M. Oliva. Rozhodčí: Klobása - Mořický, Chalupa. ŽK: O. Mužátko, Blahník. Diváků: 30. Tupadly: Šimon Pipek - V. Pipek (56. Stieber), Kořínek (46. Štěpán Pipek), Hašek, Hudec - R. Plíhal (46. Válek), Čunderlík (46. Smutný), Vojáček, Vančura (65. Šabala) - Císař, O. Plíhal. Trenér Vladimír Remeš. Paběnice: P. Mužátko - Kunášek, J. Oliva, M. Votava, Petrásek - Krupička, Fuksa, Záhrobský, Brotánek - Blahník, Valdman (4. M. Oliva). Trenér Josef Říha.