Sedlec vyhořel v pokutových kopech, finále poháru OFS Kutná Hora získali Uhlíři

10. červen 2015, 21:43
(aktualizováno: 11. červen 2015, 16:29)

Kutná Hora – Finále fotbalového poháru OFS Kutná Hora proti sobě svedlo Viktorii Sedlec a rezervu Uhlířských Janovic. Ačkoliv v zápase sedlečtí fotbalisté vedli o dvě branky, nakonec se triumfu v poháru nedočkali.

Sedlec – Uhlířské Janovice B 3:3 (2:2), pok. kopy 0:3

Utkání odstartovala hrubice gólmana Uhlířů Kmocha, který minul malou domů a daroval soupeři lacinou branku – 1:0. V 15. minutě pak Cimr poslal míč z přímého kopu z hranice velkého vápna podél zdi a jeho trajektorii zastavila až síť – 2:0. Po půlhodině s podobnou příležitostí naložil parádně uhlířskojanovický Wolf, který z přímého kopu poslal balón přes zeď za Jónova záda – 2:1. Těsně před poločasovou pauzou napřáhl Wolf z dvaceti metrů podruhé a bylo srovnáno – 2:2.

Ze druhé půle uběhly jen čtyři minuty a Wolf dokonal hattrik a obrat skóre. Ke skórování jej krásnou kolmicí vybídl Randlíszek a Wolf se tváří v tvář Jónovi nemýlil – 2:3. Skóre se však do konce zápasu měnilo ještě jednou. Sedlec si vytvořil před bránou Kmocha několik závarů a do penaltové loterie jej poslala přesná střela teprve sedmnáctiletého Culka – 3:3.

Zatímco fotbalisté Uhlířských Janovic proměňovali pokutové kopy s jistotou, jejich soupeři trefili dvakrát brankovou konstrukci. Jednou se pak vyznamenal brankář Kmoch. Ze zisku poháru OFS Kutná Hora se tak radovali fotbalisté uhlířskojanovické rezervy.

Trenér Viktorie Sedlec Luboš Votava sportovně ocenil kvalitu soupeře: „Myslím si, že utkání nakonec skončilo spravedlivě. Janovice byly po celý zápas lepší,“ uvedl Luboš Votava a navázal: „Bohužel jsme na penalty neuspěli. Příští rok se opět pokusíme postoupit co nejdál,“ uzavřel odhodlaně.

Trenér rezervy Uhlířských Janovic Radek Förster zářil po triumfu v poháru spokojeností: „Vcelku mělo utkání dobrou úroveň,“ konstatoval trenér Uhlířských Janovic a pokračoval: „Začali jsme špatně. Po našich chybách jsme prohrávali. Poté jsme se do poločasu ale vzpamatovali. Na začátku druhé půle jsme přidali branku a vedli jsme. Pak jsme ale přestali najednou hrát. Přišlo vyrovnání,“ rekapituloval Förster.

O osudu zápasu rozhodovaly pokutové kopy: „Penalty byly loterií. Paradoxně nás zachránil brankář, který v zápase chyboval. Na něj bych to ale nesváděl. Kluci za něj zabojovali a on jim to poté vrátil,“ uzavřel Radek Förster.

Branky: 7. vlastní, 15. Cimr, 84. Culek – 30., 42. a 49. Wolf. Pokutové kopy 0:3. Rozhodující penalta: Jelínek. Penalty proměnili: Wolf, Veliký, Jelínek (všichni UJ). Penalty neproměnili: Culek, Hvězda, Volenec (všichni Sedlec).

Rozhodčí: Mucha – Zoufalý, Řípa. Žluté karty: Blecha (UJ). Diváků: 80.

Sedlec: Jón – Košátko (46. Hvězda), Gono, Tvrdý (82. Culek), Pavlík (82. Hyka) – Vrba (46. Ďoubal), Poul (46. Ivčič), Volenec, Spáčil (46. Kolda) - Cimr, Pacák. Trenér Luboš Votava.

Uhlířské Janovice B: Kmoch – Randlíszek, Blecha, Černík, Sojka – T. Kopp, Kopecký, Veliký, Jelínek – J. Kopp (N. Marek), Wolf. Trenér Radek Förster.