Sedlecká Viktorka doma v zápase se Suchdolem doháněla dvoubrankovou ztrátu

11. duben 2011, 14:28
(aktualizováno: 11. duben 2011, 14:29)

Sedlec - V 16. kole jarní části okresního přeboru TJ Viktoria Sedlec doma přivítala Sokol Družba Suchdol. V minulém kole obě mužstva naplno bodovala - čtvrtá Viktoria se 27 body porazila v Lorci rezervu Sparty Kutná Hora 3:0, osmý Suchdol s 19 body si doma poradil s Malešovem 2:0.

Sedlec - Suchdol 2:2 (1:2)

Plné hlediště sledovalo napínavé utkání, které bylo dramatické až do konce. Zápas bylo plný osobních soubojů jak ve středu hřiště, tak i před oběma brankami. Suchdol především spoléhal na svoji nejsilnější zbraň - a to standardní situace, protože skoro každý jejich roh či trestný kop zaváněl brankou. Již v 12. min. na sebe poprvé upozornil útočník Štainz. Po rohu Z. Vavřiny z pravé strany Štainz hlavičkoval těsně vedle pravé tyče gólmana Šilhána. O minutu později po rohovém kopu Havrdy pro změnu z levé strany podruhé hlavičkoval suchdolský Štainz, tentokrát těsně nad břevno sedlecké branky.

Ve 23. min se Suchdol ujal šťastně vedení: Stoper Zdychynec ve středu hřiště trefil při odkopu obránce Kožnara, který nešťastně poslal Janovského z půlky hřiště do úniku. Ten z velkého vápna střelou po zemi k pravé tyči překonal domácího Šilhána - 0:1. Viktoria Sedlec tak poprvé na jaře prohrávala. Ještě než padla druhá branka do sedlecké sítě, předcházela jí velká šance Havrdy. Ve 33. min. Havrdův trestný kop z levé strany brankář Šilhán vyrazil robinzonádou na roh. Ale po následném Vavřinově rohu z levé strany útočník Štainz proměnil svoji třetí hlavičku gólem, když si naskočil na přední tyči - 0:2. O minutu později na druhé straně zprava rozehrál trestný kop záložník Volenec, ale obránce Kožnar hlavičkoval nad bránu Suchdolu.

Poté se hosté stáhli na svou půlku a odkopávali jeden balón za druhým co nejdále od Habrovy branky, což se jim vymstilo. Protože domácí ještě do přestávky snížili, když gól do šatny vsítil útočník Jelínek: Ve 39. min. poprvé zafungovala spolupráce Petr Mrštík - Jelínek. Po sólové akci Petra Mrštíka středem hřiště se k zakončení před velkým vápnem dostal právě Jelínek, který přes dva obránce prostřelil gólmana Hebra 1:2. Zaznamenal tak první  gól v jarní části okresního přeboru.

Po změně stran Viktoria Sedlec převzala iniciativu a přehrávala Suchdol ve středu hřiště a po hodině hry udeřila z brejku. A opět na konci byla spolupráce Petr Mrštík- Jelínek. Střídající Spáčil vybojoval míč u levé strany a nahrál záložníkovi Lukáši Tvrdému. Petr Mrštík převzal jeho přihrávku a unikl opět středem hřiště. Jelínek ve vápně tentokrát v pádu podél gólmana Hebra vyrovnal na 2:2.  Další branka padla o pár minut později. V 63. min. Spáčilův zahraný rohový kop z levé strany skončil přímo v suchdolské brance, ale gól nebyl uznán pro útočný faul domácích. Podobně tomu bylo i v 67. min. Pavel Mrštík si před velkým vápnem kličkou udělal suchdolského obránce a po zemi k pravé tyči pravačkou usměrnil míč do sítě. Ale branka nebyla opět uznána jako v prvním případě pro útočný faul domácích. V samém závěru si Suchdol vypracoval nejvyloženější šanci druhého poločasu. V 85. min. střídající Bureš odcentroval z pravé strany před vápnem na volného Štainze, který hned z první těsně přestřelil bránu.

Branky: 39. a 60. Jelínek - 23. Janovský, 33. Štainz. Rozhodčí: Zdeněk Linhart. Sedlec: Šilhán - M. Poul, Zdychynec, Kožnar, Hvězda - Ivičič (62. Jan Vavřina), L. Tvrdý, Volenec (46. Jak. Spáčil), Petr Mrštík - Jelínek, Pavel Mrštík (86. Gono). Trenér Luboš Votava. Suchdol: Hebr - Z. Vavřina (83. Heger), Linhart, Klička, Langr - Radil (61. Bureš), Pěnička, Havrda, Böhm - Štainz, Janovský. Trenér David Linhart.