Sedlecká Viktorka odjela z Malešova s osmigólovým výpraskem

26. květen 2023, 22:23

Malešov – 26. kolo okresního přeboru začalo v pátek na hřišti SK Malešov, kam dorazili fotbalisté Viktorie Sedlec. V podzimním duelu Viktoriáni doma vyhráli 2:0, ovšem páteční duel měl úplně jiný ráz:

Malešov – Sedlec 8:0 (6:0)

Domácí kontrolovali celý první poločas a když soupeř měl potíže s pohybem, přesností kombinací a kvalitou zakládání útoků, byl gólman P. Hromádka úplně bez práce. Za prvních pětačtyřicet minut na něj nešla ani jedna střela, a tak si domácí vybudovali pohodlný náskok šesti gólů: Už na začátku Škrobák dovedl míč až do sítě – 1:0, aby ve 14. min. F. Kalfiřt trefil odražený míč po rohu po zemi přesně k tyči – 2:0. Ve 21. min. unikl Škrobák po dlouhém pase po křídle a zvýšil na 3:0, ve 27. min. zůstal R. Menšík po rohovém kopu úplně sám a pohodlně upravil na 4:0. Když už se ve 30. min. rýsovala útočná akce pro hosty, nepovedl se D. Košátkovi centr, a tak hrozili opět Malešovští: Ve 39. min. po centru z pravé strany R. Menšík zvýšil na 5:0 a ve 43. min. mohl přidat i šestou branku. Jenže z penalty přestřelil. Přesto ještě těsně před přestávkou upravil na poločasových 6:0.

Úroveň hry se ve druhém poločase ještě více propadla, Hromádka si už přece jen alespoň trochu zachytal, ale recept na něj Viktoriáni nenašli. Naopak Škrobák po dvou únicích uzavřel skóre na 8:0, když domácí ještě řadu šancí nedokázali dotáhnout do gólového konce. Přesto si zcela bezpečně došli pro tři body.

„Od první minuty jsme měli zápas pod kontrolou, jsem spokojený,“ uvedl trenér Malešova Tomáš Frejlach. „Zranili se nám nějací hráči na středeční dohrávku v Malíně, snad se někdo uzdraví. Uvidíme,“ dodal.

Trenér Viktorie Sedlec Pavel Vokoun, který v Malešově působil v minulosti jako hráč, musel komentovat těžkou prohru svého celku. „Smetli nás, udělali jsme si tady pěknou ostudu. Všichni do jednoho,“ zlobil se a pokračoval: „Domácí nás přeběhali, byli techničtější a mají systém. Vědí, co chtějí hrát, my jsme zaostávali úplně ve všem, v 15. minutě bylo po zápase. Na to, že jsme hráli vzadu v pěti, nechali jsme si dát čtyři góly z vápna po odražených balónech. To nepochopím. Neměli jsme sebemenší šanci.“

Branky: 3., 21., 63., 75. Škrobák, 14. F. Kalfiřt, 27., 39., 45. R. Menšík. Rozhodčí: Kindl – Nejedlo, Lahoda. ŽK: Kubec, Žídek. Diváků: 200. Malešov: P. Hromádka – Basl, M. Poklop, Malina (59. Lambev) – Špírek (59. P. Joska), T. Čížek (59. Vlček), F. Kalfiřt (81. D. Zoufalý), Kvíčala, Pudil – R. Menšík (59. Nekola), Škrobák. Trenér Tomáš Frejlach. Sedlec: Šilhán – Kubec (78. Dostál), Hyka, Kolda, Průša – D. Košátko, Jak. Spáčil (46. Ďoubal), Žídek, Hvězda (67. Pečimúth), Záleský (63. Dražan) – Dom. Jiráň. Trenér Pavel Vokoun.

1 Paběnice 20 17 0 0 1 77:25 53
2 Červené Janovice 20 16 0 0 4 83:34 48
3 Suchdol 21 14 0 0 4 61:19 45
4 Malín/K. Hora B 19 12 0 0 6 63:40 37
5 Církvice 20 11 0 0 7 58:38 35
6 Malešov 19 9 0 0 7 47:41 30
7 Zruč n. S. 20 9 0 0 8 43:43 30
8 Tupadly 21 7 0 0 10 44:40 25