Šlágr kola: Druhá Čáslav přivítá lídra tabulky z Vysokého Mýta

19. září 2021, 08:44

Čáslav - Fotbalisté Vysokého Mýta zatím suverénně kráčí novým divizním ročníkem. Sedm zápasů, sedm výher. Navíc při skóre 25:3! Nejlepším střelcem Vysokého Mýta je Nikolas Šumský, který nastoupil do pěti utkání a pokaždé skóroval.

Šumský je bývalý mládežnický reprezentant, který působil v 1. lize v dresu Bohemians Paraha 1905. V létě 2013 přijal angažmá v Parma FC. Ročník 2013/14 strávil na hostování ve slovinském klubu ND Gorica. Koncem ledna letošního roku se sedmadvacetiletý Šumský vrátil do České republiky a posílil právě divizní Vysoké Mýto.

V posledním soutěžním zápase zdolali svěřenci trenéra Františka Dvořáka na domácí půdě Letohrad těsně 1:0. „V nepříliš pohledném utkání jsme si připsali další vítězství, když se deset minut před koncem prosadil Šumský. Nedokázali jsme soupeře dostat pod tlak a prohrávali většinu osobních soubojů. Pozitivem je, že i přesto dokážeme vyválčit tři body,“ uvedl po utkání s Letohradem kouč Vysokého Mýta.

Fotbalisté Čáslavi zažívají fotbalově náročný týden. V neděli po nepovedeném výkonu prohráli dva nula v Poříčanech. Ve středu naopak sehráli velmi dobrý zápas ve Velkých Hamrech, kde zvítězili brankou Jana Vilíma ze druhé minuty nastavení 3:2. A hned v neděli 19. září vyzvou na domácím hřišti lídra tabulky.

Hráči se na zápas velmi těší. Věříme, že dorazí pěkná divácká návštěva, která nás opět požene za ziskem tří bodů. Doma jsme zatím stoprocentní a hodláme v tom pokračovat, i když k nám přijede aktuální lídr tabulky, který neztratil ani bod,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Oproti středečnímu zápasu se k nám opět připojí zkušení Vančura s Kamilem Petrů, kteří nám v Hamrech chyběli. Hráči, kteří nastoupili na jejich postech zahráli velmi dobře, takže se skládáním sestavy budeme mít opět příjemné starosti,“ řekl Jakub Svoboda.

Utkání FK Čáslav – SK Vysoké Hamry se uskuteční v neděli 19. září od 15:30 hodin na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi.