Slepené dva góly po přestávce odvály čáslavské naděje na body

29. září 2013, 18:32
(aktualizováno: 29. září 2013, 18:56)

Čáslav - V nedělním zápase 9. kola ČFL fotbalisté FK Čáslav přivítali soupeře z Kunic. Čáslav v minulém kole prohrála v Domažlicích a přišla tak o čelo tabulky. Po něm mohla v neděli opět pošilhávat: Vzhledem k sobotním výsledkům by se v případě vítězství opět vyhoupla na první místo.

Čáslav - Kunice 0:4 (0:2)

Důrazný soupeř v prvním poločase nedělal potíže Čáslavi jen fotbalově, ale ošetřováni byli postupně Pokorný, Kunášek i Vavřina a trenér Jan Kmoch musel už v průběhu první půle sáhnout ke dvěma střídáním.

Prvních pětačtyřicet minut patřilo hostům, kteří pravidelně zaměstnávali obranu Čáslavi. Ta měla problém hlavně s průniky Pázlera z Dukly. Za domácí se poprvé osmělil ve 26. min. Rozsíval, ale technickou ranou těsně minul kunickou bránu. V posledních deseti minutách první půle převaha hostů vyústila v dvě branky: Ve 35. min. po trestném kopu hlavičkoval Ouedraogo a u zadní tyče balón do sítě doklepl také hlavou Dvořák - 0:1.

Po brance Kunic si Čáslavští připravili dvě dobré příležitosti: Nejprve do centru Dolejše z pravé strany skočil Praise, ale hlavičkoval vedle. Vzápětí D. Fikejz vysunul středem obrany soupeře Dolejše, který trefil jen nohy gólmana Tetoura. Skóre se ještě před přestávkou přece jen změnilo, ale na druhé straně: Pázler si po brejku pohrál s obranou a pak Antošíka prostřelil - 0:2.

Po přestávce se dala očekávat snaha Čáslavi o kontaktní gól. Ten ale nepřišel, místo toho hosté dvěma slenenými góly rozhodli: V 51. min. zapadla Mickova rána ze střední vzdálenosti pod břevno a ani ne po dvou minutách Dvořák z brejku Čáslav dorazil - 0:4. Tím bylo rozhodnuto, další brej Čapka v 66.  min. vychytal Antošík.

Branky: 35. Dvořák, 43. Pázler, 51. Micka, 52. Dvořák. Rozhodčí: Vnuk - Hocek, Šimáček. ŽK: Zdeňka. Diváků: 243. Čáslav: Antošík - Šandera, Zdeňka, Kunášek, Vavřina - D.Fikejz, Pokorný (44. Váňa), Rozsíval (77. M. Leibl), Kučera (54. Maxa) - Dolejš - R. Fikejz (28. Praise). Trenér Jan Kmoch. Kunice: Tetour - Štancl, Veselý, Jeřábek, Hrazdíra - Čapek (83. Svoboda), Micka (64. Kordiak), Balšánek, Pázler (79. Jíra) - Ouedraogo (73. Kotlík) - Dvořák (88. Farkaš). Trenér Jaroslav Peřina.