Sobotní zápas s Vysokým Mýtem měl pro Suchdol tříbodovou tečku

26. září 2015, 20:01

Suchdol - Fotbalisté Sokola Suchdol nastoupili k zápasu osmého kola divize C doma. V sobotu přivítali třetí tým proběžné tabulky - Vysoké Mýto. Domácí, které v poslední době trápí řada zranění, nasadili novou posilu: Miroslava Hendrycha, který přišel na hostování z Vyšehradu do konce roku:

Suchdol - Vysoké Mýto 3:0 (1:0)

Hosté zahrozili v 6. min., když brankář Kubát musel řešit nepříjemnou střelu Štěpánka po rozehraném rohu. Suchdolští odpověděli také po rozehraném rohu, jenže Bodlák obranný val neprostřelil. Ve 14. min. se Vančura dobře zbavil Konečného, pak ale z úhlu odevzdal balón do rukou gólmana Hladík. Aktivní Vančura ve 24. min. pálil v ponechané výhodě z hranice šestnáctky těsně vedle. Ve 31. min. Hock z levé strany našel ve vápně úplně volného Štěpánka, kterému se střela naštěstí pro domácí nepovedla. Ve 31. min. Kubík prostrčil míč Vančurovi, který se otočil a jeho ránu k tyči vyškrábl gólman na roh. O tři minuty později Vančura kroutil rohový kop do brány, jenže míč se od zadní tyče odrazil ven. Ve 39. min. se už domácí dočkali, když Michálek zakončil útok z levé strany a střela prošla Hladíkovi pod tělem do sítě - 1:0.

Po přestávce se jako první zapotil domácí gólman Kubát, když skvěle vyrazil trestný Konečného. O chvíli později ale Kubík zvýšil, když Hladíka překonal lobem - 2:0. Domácí pak trochu vyklidili hřiště a příležitosti měli hosté: Po střele Hocka se všichni jen ohlédli a míč naštěstí pro Suchdol zastavila tyč.  69. min. si zase před suchdolskou bránou R. Fikejz neporadil s dlouhým centrem a vyložená šance Vysokého Mýta přišla v 79. min.: Štěpánek přihrál úplně volnému Kopřivovi a jeho gólovku skvěle zlikvidoval domácí brankář Kubát. B 86. min. už Suchdolští slavili naplno - Kubík unikl obraně soupeře, připravil si míč a gólmanovi poslal nekompromisní střelu k tyči - 3:0.

Po zápase byl domácí trenér Radim Truksa spokojený. "Vyhráli jsme asi zaslouženě," uvedl a pokračoval: "V prvním poločase jsme byli více nebezpečnější. Za stavu 2:0 jsme se ve druhé půli trochu zatáhli, soupeř třikrát vystřídal, změnil rozestavění a zatlačil nás před naší bránu. Dvakrát nás výborně podržel Michal Kubát. Dnes jsme konečně dokázali vstřelit góly, zápas nám sednul." Obranu posílil nový stoper - Miroslav Hendrych. "Obranu více usměrnil, viděl jsem tam více bojovnosti a důrazu. Jsme úplně spokojení," opakoval Radim Truksa.

Branky: 39. Michálek, 48., 86. Kubík. Rozhodčí: Talpáš - Nehasil, Hányš. ŽK: Černohlávek, Dastych, R. Biško. Diváků: 150. Suchdol: Kubát - Bodlák, R. Biško, Nosek, Hendrych - Bereš (89. Plot), Černohlávek - Michálek, Vančura (90. Růžička), Dastych (75. Jirků) - Kubík (87. Kacafírek). Trenér Radim Truksa. Vysoké Mýto: Hladík - Žák (54. Živný), Trnka, Konečný, Hock - Štěpánek (87. Benda), Wimmer (54. A. Kopřiva), Daněk (87. Valášek), Motl (54. L. Kopřiva) - Mach, R. Fikejz. Trenér Roman Oliva.

1 Ol. H. Králové 8 6 0 1 1 23:5 19
2 Živanice 8 4 3 0 1 25:10 18
3 Jablonec n. J. 8 5 0 0 3 20:15 15
4 Vysoké Mýto 8 4 1 1 2 15:12 15
5 Ústí n. O. 8 4 1 0 3 16:17 14
6 Letohrad 7 4 0 1 2 12:11 13
7 Kutná Hora 8 4 0 1 3 16:17 13
8 Suchdol 8 3 0 3 2 12:10 12