Starší dorost soupeře asi podcenil

31. květen 2010, 11:42

Kosmonosy - Dorostenci FC Zenit Čáslav v neděli sehráli další divizní utkání. Tentokrát na půdě zachraňujícího se celku SK Kosmonosy. Zatímco staršímu dorostu se utkání nepovedlo, mladší dorostenci předvedli festival zahozených šancí.

Kosmonosy - Čáslav 2:1 (0:0)

"Utkání ovlivnilo v náš neprospěch několik skutečností," začal své hodnocení Václav Vondra a pokračoval: "Zranění nepustilo do hry Krále a gólmanskou jedničku Tomáše Výborného, kterého ovšem výborně zastoupil jeho bratr Martin. V sobotu pak nastoupila čtveřice Špičák, Zadina, Veselý a Votava za béčko a kromě utkání zvládli hlavně Špičák s Veselým i oslavy postupu. Přesto jsme ale měli zápas vyhrát, soupeř patřil k těm slabším."

První půle se nesla ve znamení dobývání domácí brány, ale větší šance nepřišla. Jen pár náznaků, do kterých se probili oba útočníci. Domácí se soustředili na brejky, ale ani jim se nevedlo ohrozit Výborného v bráně.

Druhé dějství začali lépe domácí, ale jak to bývá, prosadili se hosté. Rohový kop Žiaka odvrátila obrana ke stejnému hráči a opakovaný centr přistál na hlavě Špičáka – 0:1. Ale pak se začali dít věci. Spící čáslavská obrana pustila několikrát osamoceného hráče na M. Výborného. První nájezd za cenu zranění chytil, druhý za pár minut vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl – 1:1. A vše završila chyba Vajgla, kterého připravil lehce o míč útočník a oklamal vybíhajícího gólmana – 2:1. Utkání se pak přesunulo před domácí bránu, ale drtivý nápor vyrovnání nepřinesl. Sice se hlavně Špičák zlobil na sudí, kteří nejprve nepískli pokutový kop po zákroku na něj a posléze mu neuznali branku pro ofsajd. Nicméně protože Čáslav nevyužila své šance, nemohla pomýšlet ani na vyrovnání.

"Body jsme si za předvedený výkon nezasloužili. Začali jsme hrát až po inkasovaných brankách a to bylo pozdě. Jediný kdo si z týmu zaslouží pochvalu je gólman Martin Výborný – ten předvedl slušný výkon. Hráči soupeře zjevně podcenili," uzavřel trenér.

Branka Čáslavi: Špičák. Čáslav: M. Výborný II. – M. Výborný I., Votava, Vajgl, Dittrich – Goliaš (60. Veselý), Zadina, Zikmunda, Žiak – Špičák, Ryšán. Trenér Václav Vondra.

Kosmonosy - Čáslav 2:4 (2:3)

Již ve 3. min. kroutil trestný kop do brány Mlynka, Horyna jemně tečoval a hosté vedli. A tím začal kolotoč, ze kterého domácí vyrazili do protiútoku snad čtyřikrát za poločas. Čáslaváci se předháněli v trefování brankové konstrukce – Smutný trefil dvakrát břevno a jednou tyč, do břevna pálil i Pipek a Kalányos. Na 1:1 domácí vyrovnali z ojedinělé akce. Za několik okamžiků ale kuriózně skóroval Mlynka – lehká střela spadla před gólmanem do bláta v brankovišti, proklouzla mu mezi nohama a pomaloučku se dokutálela k tyči – 1:2. Domácím se i podruhé podařilo vyrovnat – únik po levé straně zakončil povedenou ranou domácí kapitán – 2:2. Nicméně z množství šancí se v první půli ujala už jen jedna – vyražený trestný kop Smutného dobíhal Horyna s Kalányosem a prvně jmenovaný hlavou upravil na poločasových 2:3.

Druhá půle byla opět o dobývání svatyně Kosmonos. Prosadil se však jen agilní Smutný, který korunoval svůj velmi dobrý výkon – 2:4.

"Určitě jsme pobavili diváky. To, co jsme dokázali nedat, bylo až úsměvné. Pětkrát trefit břevno nebo tyč za první půli dokázala jen Chelsea ve finále poháru. Nicméně vítězství je naprosto zasloužené. Teď nás čekají těžší soupeři, srovnání s nimi pro nás bude přínosnější," zhodnotil utkání Jiří Parachin.

Branky Čáslavi: Horyna 2, Mlynka, Smutný. Čáslav: Zeman – Strnad, Hejný, Pipek, Rolenec (60. Doležal) – Zoufalý (40. Jurka), Brunclík, Smutný, Horyna (55. Veselý) – Mlynka, Kalányos (65. Čerimi). Trenér Jiří Parachin.