Starší dorostenci Čáslavi nezvládli závěr a ztratili pracně vybudované vedení 2:1

1. listopad 2013, 10:25
(aktualizováno: 1. listopad 2013, 10:25)

Čáslav - Oba dorostenecké celky FK Čáslav hostily v dalším kole krajského přeboru fotbalisty FK Brandýs-Boleslav. Zatímco tým starších prohrál po hororovém závěru těsně 2:3, mladší si zajistili tři body po vítězství 3:0:

U19: Čáslav - Brandýs-Boleslav 2:3 (0:1)

Hezké počasí, gólovou přestřelku a konec jako z hororu to nabídlo další kolo krajského přeboru staršího dorostu, kdy domácí hostili druhé mužstvo tabulky z Brandýsu.

Do prvního náznaku šance se dostal ve 4. min. Ronovský, ale byl hodně nepřesný. Hosté se rozehrávali pomalu, ale hned z první šance dokázali skórovat. V 10. min. trestný kop z pravé strany brankář vyrazil, domácí obrana nezareagovala dostatečně rychle a hosté pohodlně dorazili - 0:1.

Ve 26. min. to mohlo být už 0:2, naštěstí pro domácí se skóre neměnilo. V největší šanci Čáslavi se ve 37. min. objevil Macháček po centru z levé strany, ale míč se mu před prázdnou brankou zastavil pod nohou.

Do druhé poločasu domácí dorostenci vstupili bleskobě: Ve 48. min. trestný kop po faulu na Ronovského rozehrál Bilinkiewicz, našel Šindeláře, který hlavou srovnal na 1:1. V 62. min. se situace opakovala jako "přes kopírák": Opět trestný kop Bilinkiewicze a Šindelář hlavou otočil vedení domácích na 2:1.

V této chvíli to vypadalo, že domácí jsou z nejhoršího venku. Jenže přišla kritická 75. min., malá domů, kterou domácí brankář nezvládl dobrým odkopem a situaci řešil nedovoleným chycením míče. Z následného trestného kopu z hranice malého vápna hráč Brandýsu propálil postavenou zeď na brankové čáře - 2:2. Jenže to ještě nebylo všechno: V poslední minutě utkání, po faul v pokutovém území hosté proměnili penaltu 2:3. Ještě následovalo rozehrání ze středového kruhu a rozhodčí okamžitě odpískal konec zápasu.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Hosté patně zažili v Čáslavi předčasné Vánoce. Vstřelili jsme v podstatě všech pět branek. Co nám je platné, že jsme po celý zápas lepší, když nakonec nemáme ani bod. Už jsem viděl ve fotbale hodně, ale zdá se že ještě stále mě může něco překvapit."

Branky Čáslavi: 48., 62. Šindelář. Čáslav: Gajdošík - Toman, Šindelář, Basl, Macháček (46. Netáhlo) - Vaingát, Bilinkiewicz, Zoufalý (85. Veselý), Kratochvíl - Malina (65. Kováč), Ronovský.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2013-11-01 ]]

U17: Čáslav - Brandýs-Boleslav 3:0 (3:0)

Domácí se  již v 6. min. ujali mladší dorostenci Čáslavi vedení brankou Petržilky - 1:0. Hned vzápětí se ocitnul v další příležitosti Lebduška. kterého však hostující brankař vychytal. Aktivně hrající Lebduška měl další příležitost ze standardní situace, ale ani zde neuspěl. Brankář hostů se v brance skutečně nenudil a domácí ho udržovali neustále ve střehu. Ve 25. min. vybojoval na pravé straně míč Stránský, posunul ho na Tomana a ten zvýšil na 2:0. Následoval souboj  Lebdušky z hostující brankou, z čehož vyšel poražen domácí záložník, neboť v rozpětí šesti minut trefil dvakrát tyč. Ve 34. min. přišla znovu akce Stránský - Toman, ale zakončení bylo nepřesné. Tři minuty před přestávkou pojistil vedení Basl, který po přestřelce nakonec propálil brankaře - 3:0.

Druhý poločas již na brankové příležitosti nebyl tak bohatý, domácí si v klidu pohlídali svůj náskok. Za zmínku stojí ještě příležitost Lebdušky z 54. min., ale tomu prostě v tomto zápase nebylo přáno.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Zasloužené vítězství, které mohlo být i výrazně vyšší. Kluci hráli první poločas s chutí, ve druhém po dojmem rozhodnutého zápasu jsme již nebyli tak aktivní. Je škoda, že nehrajeme více těžkých zápasů, tak jako v minulém kole s Benešovem, což by sílu mužstva více prověřilo."

Branky Čáslavi: 6. Petržilka, 25. Toman, 37. Basl. Čáslav: Brabec - Pavlík (53. Šlejmar), Basl, Richard, Semrád - Toman (41. Ronovský), Masopust, Lebduška, Fuxa - Stránský, Petržilka.