Starší žáci FK Uhlířské Janovice v krajském přeboru figurují na předních místech tabulky

29. září 2012, 00:47
(aktualizováno: 29. září 2012, 00:48)

Uhlířské Janovice - Třetí utkání během jednoho týdne čekalo mladé uhlíře v dalším kole krajského přeboru. Po porážce v Sedlčanech a vysoké středeční výhře nad Neratovice přivítali na svém hřišti celek Lysé nad Labem.

St. žáci: U. Janovice - Lysá n. L. 2:2 (1:1)

Od počátku vyrovnané utkání přineslo první změnu skóre ve 24. min., kdy centr A. Coubalové umístil za záda M. Štiky jeho spoluhráč M. Bílek - 0:1. Strážce domácí svatyně ze zaskvěl o tři minuty později, kdy dvěma úspěšnými zákroky po sobě zlikvidoval tutovku T. Farkaše. Těsně před odchodem do kabin se do skákavého míče opřel D. Bartoš a zařídil poločasový remízový stav – 1:1.

Uhlíři se na zelený trávník vrátili po přestávce ve stejném složení, ale hned po pár vteřinách musel nuceně střídat M. Novotný. Chvíli jim poté trvalo, než se vyrovnali se změnou v sestavě. Hráči Lysé byli blízko vedoucímu gólu, ovšem nebylo jim souzeno. Po centru T. Farkaše hlavičkoval O. Veselý nad bránu, o chvíli později O. Veselý prošel domácí obranou, jeho zakončení vyrazil M. Štika na rohový kop. Obdobná situace na druhé straně ve 44. min., tedy rohový kop, vedla k vedení uhlířů. Standardní situaci z kopačky J. Vinického hostující obrana ještě odvrátila, na následný centr si naskočil J. Vokřál a rozjásal i své rodiče v řadách diváků – 2:1. Tento stav vydržel pouze pět minut. Poté se k sólu nadechl T. Farkaš a střelou na bližší tyč nedal Štikovi šanci – 2:2. Tento stav vydržel do konce zápasu i přesto, že oba celky mohly převážit misku vah na svoji stranu. Pouze nad bránu zakončoval T. Farkaš, J. Kadeřábkovi nestačila ani poloprázdná brána, na druhé straně při brejku D. Bartoše výborně zasáhl Fr. Zeman, který si poradil i s tečovanou střelou I. Bartáka.

Tzv. anglický týden mají za sebou mladí uhlíři s bilancí 1-1-1. "Dá se říci, že jsem s touto sérií spokojeni, i když jsme dnes chtěli vyhrát," zhodnotil tři zápasy během jednoho týdne trenér Antonín Sojka. V Sedlčanech, které soutěži dominují, uhlíři žádné body nezískali. "Zatím, co jsme hráli, jsou Sedlčany jasně nejlepší. Mají srovnaný jeden ročník, vůbec nás nepustili do hry." Porážka 1:6 byla dle Antonína Sojky zbytečně výrazná. "Pro nás byly problémem standardní situace, ze kterých jsme dostali čtyři góly. Naopak s Neratovicemi to už byl jiný šálek kávy, výsledek 10:1 mluví za vše. "Ve středu to bylo už v 10. min 3:0, vycházely nám kombinace, krásné akce, všichni zahráli nad své možnosti," byl Antonín Sojka spokojený. S Lysou n. L. uhlíři doma dva body ztratili. "Dnes se naopak někomu nedařilo, nedokázali jsme na tělo obsazovat hráče, špatné přihrávky, k tomu měl soupeř některé individuality, které jim tvořili hru „. Hned na začátku 2.poločasu musel nuceně vystřídat M. Novotný. Zranil se nám středopolař, na kterém my stavíme hru, což nám ubralo na kvalitě. Museli jsme to přeskupit." Výsledek byl otevřený do posledních minut. "Chtěli jsme vyhrát, otevřeli jsme obranu, i když měl soupeř brejkové hráče. Hra byla vyrovnaná, asi zasloužená remíza." Uhlíři jsou nováček soutěže, přesto se pohybují na medailových pozicích průběžné tabulky. "Určitě je to pro nás překvapení, jsme spokojení," nezakrýval Antonín Sojka spokojenost. "Některá utkání jsme vyhráli se štěstím. Občas nám chybí hráči, někdy neproměníme gólové šance," dodal domácí trenér, který svému týmu věří. "Výsledkově budeme patřit do horní poloviny tabulky. V týmu máme klíčové hráče, na kterých je stavěna hra, vhodně doplněných mladšími kluky."

Branky: 34. Bartoš, 44. Vokřál - 24. vlastní, 49. Farkaš. U. Janovice: M. Štika – P. Hrabánek, I. Barták, D. Záruba, J. Vinický - M. Bílek (70. M. Sojka), M. Novotný (36. J. Kopp), J. Vokřál, B. Benešová - D. Bartoš, T. Kopp, na lavičce ještě V. Vondráček, P. Ondřej, A. Brunclík Trenéři Antonín Novotný, Antonín Sojka. Lysá n. L.: Fr. Zeman - K. Bíma, T. Havlena, J. Kříž, D. Koníček - Jar. Sajdl (45. M. Uvíra), J. Kadeřábek, J. Řečinský, O. Veselý - T. Farkaš, A. Coubalová. Trenér Jaroslav Lerch.

[[Soutez? &soutez=92 &datum=2012-09-29 ]]

Ml. žáci: U. Janovice - Lysá n. L. 3:2 (2:0)

Mladší žáci šli do utkání s cílem konečně plně bodovat a první poločas tomu také nasvědčoval. Hned v první minutě po rohovém kopu M. Čermáka otevřel skóre J. Plzák - 1:0. Po několika promarněných šancích přišla 15. min. a v ní spolupráce A. Brunclíka s E. Čermákem, který ukázal, že pravou nohu nemá jen na opírání se - 2:0. Ještě před odchodem do kabin orazítkovala A. Coubalová, mající v nohách již utkání starších žáků, břevno domácí svatyně.

Po přestávce se plně ukázalo, že na polovině klasického hřiště se skóre dokáže rychle změnit. Stačily dvě povedené střely D. Horvátha, respektivě O. Veselého v rozmezí 48. a 49. min. a rázem to bylo 2:2. Mladí uhlíři se nevzdali a pět minut před koncem se zaslouženě dočkali vítězného zásahu, který přišel z kopačky J. Plzáka - 3:2.

Co se nepovedlo starším žákům, povedlo se mladším. Pro ně to bylo premiérové vítězství po postupu do vyšší soutěže. "Trošku se nám ulevilo. I když to bylo tzv. s chlupem, máme radost," usmíval se po zápase trenér Jiří Plzák. S nelehkou situací se museli vyrovnávat jeho svěřenci v průběhu utkání, kdy během jedné minuty přišli o dvoubrankové vedení. "Jedna chyba v obraně, a než se kluci srovnali, bylo to 2:2," popsal situaci Jiří Plzák. I přes předchozí porážky není zklamán, naopak, v týmu vidí budoucnost. "Měli jsme špatné rozlosování, úvodní kola jsme měli nejtěžší soupeře. Máme až o 2 roky mladší kluky, chybí jim tvrdost, aby více chodili do těla, což chvíli bude trvat."

Branky: 1., 55. Plzák, 15. E. Čermák, - 48. Horváth, 49. Veselý. U. Janovice: D. Vyhnánek - D. Hovorka, M. Tancer, Jan Plzák, M. Šotka, Jiří Plzák, V. Šusta, E. Čermák, A. Brunclík, V. Šmejda, M. Čermák, M. Červinka, P. Topinka. Trenéři Jiří Plzák, Eduard Čermák. Lysá n. L.: A. Bláha - P. Šmíd, V. Jisl, J. Škrdla, J. Rybín, V. Hornát, M. Forejt, J. Polák, L. Forejt, D. Horváth, O. Veselý, A. Coubalová. Trenér Marek Šlingr.