Střídající Adam Ronovský vystřelil pro Čáslav důležité tři body!

20. březen 2023, 09:07

Čáslav - Fotbalisté Čáslavi ve svém druhém jarním vystoupení na domácí půdě přivítali dalšího soupeře ze špičky tabulky. Do Vodrant zavítali Velké Hamry, které jsou na čtvrté příčce divizní tabulky.

Čáslav – Velké Hamry 1:0 (0:0)

Čáslavští trenéři udělali v sestavě oproti minulému zápasu dvě změny. Ve středu pole nahradil zraněného Čuchala Schovanec. V brance se pak poprvé od svého zranění z poloviny října minulého roku objevil David Vyhnánek.

Čáslavští vstoupili do utkání aktivně. Po pěti minutách se po levé straně prodral Peca, jeho přihrávku do nebezpečného prostoru ovšem hosté srazili na roh. Právě po této standardní situaci měla Čáslav svoji největší šanci prvního poločasu, ale Hajník na zadní tyči hlavičkoval těsně mimo. Tempo hry následně určovali hosté a zbytek prvního poločasu se odehrával na obranné polovině domácího celku. Těsně před odchodem do kabin mohli se vyznamenal brankář Vyhnánek, který zneškodnil samostatný únik. Hosté ještě v průběhu poločasu dvakrát stihli orazítkovat tyč!

Do druhého poločasu Čáslav nastoupila hned s trojici nových hráčů. Ovšem úvodní šanci měli opět hosté, když po standardní situaci na zadní tyči zakončili naštěstí mimo. V 54. minutě pláchl po pravé straně Vilím, míč naservíroval před branku, kde propadl až ke zcela volnému Ronovskému, který poslal Čáslav do vedení – 1:0. Hosté se nadále tlačili za vyrovnáním, ovšem čáslavská obranná tvrz odolávala. Rozhodnout mohli domácí patnáct minut před koncem, kdy Konyvka obešel dva protihráče, přihrával pod sebe na prostor malého vápna Hejnému, který ovšem trefil na brankové čáře stojícího obránce! Čáslavští následně přežili nespočet standardních situací soupeře a přežili i šestiminutové nastavení!

Relativně dobře jsme do utkání vstoupili. Hned jsme zahrozili po rohovém kopu. Ovšem od té doby jasně diktovali tempo hry hostující fotbalisté,“ přiznal trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Kvůli zranění středového záložníka Čuchala jsme museli upravit styl hry. Ovšem nedařilo se nám ve středu hřiště sbírat odražené míče, na stranách jsme prohrávali souboje jeden na jednoho a často jsme si pomáhali za cenu nedovoleného zákroky. Naše obrana byla pod neustálým tlakem a jen díky brankové konstrukci a výbornému Vyhnánkovi jsme šli do kabin za stavu nula nula,“ konstatoval Svoboda.

„Ve druhém poločase jsme se po krásné přímočaré akci dostali do vedení. Nadále jsme pozorně bránili, i když na můj vkus měli hosté obrovský počet standardních situací. Ty jsme ale s vypětím všech sil ubránili. Navíc jsme mohli přidat i druhou branku po krásné individuální Konyvky, jeho přihrávku ale v gól neproměnil Hejný. V závěru kluci padali do střel a díky své obětavosti a bojovnosti jsme konečně dokázali urvat tři body,“ oddychl si Jakub Svoboda.

Branka: 54. Ronovský.

Rozhodčí: Bečvář – Haleš, Svoboda. Červená karta: 90. + 4 Vančura. Žluté karty: Vančura, Hejný, Mráz, Slavík, Ronovský – Šidlo, Štěpánek, Rudolf. Diváků: 150.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník (46. Konyvka, 90. + 2 Hannich), Mráz, Petrů, Peca – Schovanec, Vančura, Bašek (46. Ronovský) – Chábera (46. Vilím), Hejný (84. Dudla), Slavík. Trenér Jakub Svoboda.

Velké Hamry: Klement - Štěpánek M. (81. Zounek), Štěpánek O., Váňa, Šidlo - Munzar, Linka - Žitka, Krejčík (72. Šohaj), Rudolf (77. Jelínek) – Černý. Trenér Zdeněk Bryscejn.