Suchdol porazil druhou Ostrou a upevnil si první místo tabulky I. A třídy!

15. březen 2014, 17:16
(aktualizováno: 15. březen 2014, 17:23)

Suchdol - Hned druhé jarní kolo I. A třídy - skupina B mohlo leccos naznačit o vývoji v čele tabulky. Na hřiště vedoucího celku Sokol Suchdol totiž zavítali fotbalisté Ostré, kteří figurují na druhé místě.

Suchdol - Ostrá 4:2 (2:0)

Po opatrném začátku domácí vystrčili růžky ve 14. min.: Janovský po svém průniku dával míč "pod sebe", jenže Havránek vysoko přestřelil. Ve 21. min. se už Suchdolští radovali. Javorek zleva našel úplně volného Kmocha, který si milimetrovým lobem vychutnal gólmana Pokorného a potěšil domácí fanoušky - 1:0. Ve 31. min. si Havránek narazil s Kmochem, jeho ránu ale vytáhl Pokorný nad břevno. Za hosty se o koncovku staral hlavně Dozorec, jeho střelu ve 38. min. po chybné rozehře suchdolské rozehry kryl Míšek. Ještě do přestávky se však skóre měnilo. Janovskému se po průniku podařilo odcentrovat a síť rozvlnil Javorek - 2:0.

Domácí přestáli nápor soupeře v úvodu druhé půle a přidali důležitou třetí branku: V 59. min. Kmoch ideální přihrávkou vysunul Holuba, který upravil na 3:0. Fotbalisté z Ostré ještě malou šanci vykřesali v 69. min., kdy po průniku Šedivého po pravé straně snížil Kouba na 3:1. Jenže pak se hostům po souboji s Havránkem zranil gólman Pokorný a náhradnímu brankáři Heimrathovi v 84. min. prošla ne příliš prudká rána Štainze do sítě - 4:1. V závěru ještě Ostrá zkorigovala stav na 4:2, když Petlička v poslední minutě potrestal špatný míč Langra na vlastní polovinu - 4:2.

"S výsledkem jsem určitě spokojený, i když škoda druhého gólu," řekl suchdolský trenér Vlastimil Chlád. "Hosté chtěli hrát, hrál se oboustranně otevřený fotbal," shrnul utkání a dodal: "Myslím, že diváci viděli zajímavý zápas." Diváky pobavil hlavně kapitán Lukáš Kmoch - skvělým lobem a milimetrovou přihrávkou před třetí brankou. "To byla nádhera," souhlasil kouč. "Jsem poměrně spokojený i s hrou, i když vždycky je co zlepšovat," uzavřel.

Branky: 21. Kmoch, 44. Javorek, 59. Holub, 84. Štainz - 69. Kouba, 90. Petlička. Rozhodčí: Benák - Jin. Svoboda, Kosina. ŽK: Dittrich, Kmoch - Kouba, P. Moudrý. Diváků: 175. Suchdol: Míšek - Rak, Svoboda, Kalivoda, Dittrich - Holub (77. Müller), Böhm, Kmoch, Javorek (89. Pacák) - Janovský (84. Langr), Havránek (73. Štainz). Trenér Vlastimil Chlád. Ostrá: Pokorný (73. Heimrath) - Sedlák (73. Cabrnoh), Kouba, Štěch, Birkuš - Remenec (53. Císař), P. Moudrý, T. Moudrý, Dozorec (65. Šedivý), Nedorost - Petlička. Trenér Jaroslav Tesař.