Suchdol si domácí výhrou rezervoval první místo I. A třídy až do jarní sezony

9. listopad 2013, 17:30
(aktualizováno: 10. listopad 2013, 05:03)

Suchdol - Se svými fanoušky se fotbalisté Sokola Suchdol rozloučili v sobotu. V předposledním kole podzimní části I. A třídy - skupina B hostili rezervu FK Dobrovice.

Suchdol - Dobrovice B 3:0 (1:0)

V opatrném začátku domácím pomohl soupeř: V 9. min. Jan Rak téměř z poloviny hřiště poslal vysoký centr do pokutového území a gólman O. Bartoň v souboji s Křelinou si míč srazil do vlastní sítě. Suchdolští si udržovali herní převahu, Kmochovu ránu vytáhl gólman na roh, Müller z trestného kopu zase mířil těsně vedle. Ve 30. min. mohl vedení pojistit Lib. Křelina, který v brejkové situaci šel sám na bránu, míč si ale předkopl více a trefil jen nohy gólmana. Hosté se vážněji osmělili až těsně před přestávkou, kdy po centru F. Bartoně míč v malém vápně u zadní tyče naštěstí pro domácí dobře netrefil Maňas.

Ve druhé půli se herní převaha Suchdola projevila naplno. Zatímco hosté se před jeho bránu prakticky nedostali, domácí výborně kombinovali a připravovali si příležitosti. Hned po rozehrání hlavičkoval Lib. Křelina z malého vápna vedle. V 58. min. přidal uklidňující druhou branku Javorek, ke kterémui gólman vyrazil Müllerův centr - 2:0. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat: Svoboda po trestném kopu Müllera hlavou netrefil bránu, dorážku Müllera zpoza vápna vyhlavičkoval obránce z brankové čáry a až teprve v 71. min. Kalivoda nekompromisní hlavičkou upravil na konečných 3:0.

"Soupeř v prvním poločase trochu zlobil, v tom druhém už to byl jednoznačný zápas. Myslím, že skóre mohlo být ještě vyšší," konstatoval suchdolský trenér Vlastimil Chlád. "Slavit bych chtěl až po vítězství příští týden," krotil euforii kouč.

Branka: 9. Jan Rak, 58. Javorek, 71. Kalivoda. Rozhodčí: Malý - T. Drábek, Kvasnička. ŽK: Kmoch, Havránek, Dittrich - Bým, Bobek. Suchdol: Míšek - Jan Rak, Svoboda, Kalivoda, Dittrich - Müller, Böhm, Kmoch (74. Holub), Javorek - Havránek (80. Luk. Křelina), Lib. Křelina (84. Pacák). Trenér Vlastimil Chlád. Dobrovice B: O. Bartoň - Maňas, Bým (72. Hruška), Pilz, Kořínek - Jílek, Miškovský (84. Váňa), Bobek, F. Bartoň - Hlaváček (64. Bulíř), Antoš. Trenér Pavel Klain.