Sympatickému výkonu Čáslavi chybělo jediné: Vstřelená branka!

15. březen 2015, 12:40
(aktualizováno: 15. březen 2015, 12:40)

Převýšov - Fotbalisté FK Čáslav v neděli dopoledne sehráli utkání 19. kola ČFL na hřišti SK Převýšov. Před týdnem doma porazili Benešov, čekal na ně ovšem soupeř, který v minulém kole nadělil Unionu vysokou porážku 6:0.

Převýšov - Čáslav 2:0 (1:0)

Převýšov nastoupil se třemi hráči v sestavě, kteří v minulosti oblékali i dres Čáslavi: Sedláček, Špidlen, Vlkanova. Hosté se naopak museli obejít bez Vacka, který za vyloučení dostal stopku na dva záapsy. Naopak představili novou tvář - Erika Týfu, který přišel na hostování z hradecké juniorky.

Uktání začalo podle klasického scénáře: Domácí se snažili najít skulinu v pozorné obraně hostů. Ti zase čekali na příležitosti k rychlým brejkům. Skóre se poprvé změnilo ve 21. minutě po rohovém kopu: Petrus dostal krátkou přihrávku, uvolnil se a od brankové čáry přesně našel Sedláčka - 1:0. Vančuru v náznaku rychlé akce zastavil ofsajd, obrana Převýšova se otevřela i před Bilinkiewiczem a Mlynkou, domácí stopeři si ale nakonec poradili, na druhé straně si brankář Čáslavi Stehno jistě kryl několik střel zpoza velkého čtverce.

Ve druhém poločase se těžiště hry přesunulo více do středu a přišla i gólová šance hostů na vyrovnání: V 57. min. dostal Strnad za obranu míč, jenže v pokutovém území před brankářem váhal se zakončením, až stihl Kouřil zasáhnout. Šance jakoby nastartovala ještě vyšší aktivitu Čáslavských, kteří si připravili další příležitost: Tomášek založil akci, Vančura z pokutového území přihrál proti noze Týfy, který ale mířil těsně vedle! V 81. min. Vlkanova korunoval svůj výborný výkon nádherným gólem: Poněkolikáté zamotal obránce, překvapil prudkou ranou z úhlu, která přes celou bránou skončila v šibenici - 2:0.

"Na utkání mě mrzí jen ten výsledek a dvě obdržené branky," poznamenal k zápasu čáslavský trenér Oldřich Abrhám. "Jinak jsme soupeře k ničemu jinému nepustili, i když území převahu samozřejmě měl," doplnil a pokračoval: "My jsme byli poměrně nebezpeční směrem dopředu, v prvním poločase jsme tam měli krásné rychlé protiútoky, kterým vždy chyběla jen finální přihrávka." Za stavu 1:0 se zápas lámal ve druhém poločase při gólovce Strnada. "V tom momentu prostě selhal, nedal branku. Pokud by branka z této šance padla, skončil zápas remízou," upozornil Oldřich Abrhám a dodal: "Potom už jsme riskovali a druhá branka byla toho důsledkem. Hráli jsme proti zkušeným hráčům, o hlavu vyšším a silovějším. Přesto jsme utkání zvládli velmi dobře, bohužel mě mrzí, že jsme nedali branku. Ta by nás posunula i psychicky a věřím, že by to domácí s námi měli v závěru ještě těžké."

Branky: 21. Sedláček, 81. Vlkanova. Rozhodčí: Pastyřík - Mudra, Košan. ŽK: Strnad. Diváků: 250. Převýšov: Ottmar - Doležal, Petrášek, Kouřil, Špidlen - Labík (68. Veselka), Kopáč (85. Bodlák), Vlkanova (87. Novák), Urbanec (74. Kučera) - Sedláček - Petrus (62. Korba). Trenér Pavel Matějka. Čáslav: Stehno - M. Výborný, Karal, Váňa, Kunášek - Strnad, Tomášek - Mlynka, Vančura, Týfa (71. R. Vajgl) - Bilinkiewicz (90. Lebduška). Trenér Oldřich Abrhám.