V domácí premiéře řádil obránce Bedřich Franc, Spartu uklidnil dvěma góly

15. březen 2015, 17:08
(aktualizováno: 15. březen 2015, 17:20)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora chtěli v neděli odčinit porážku z prvního jarního kola, kterou utrpěli v Týništi n. O. V 17. kole divize C v Lorci hostili další tým, který potřebuje body k záchraně - FK Česká Třebová.

Kutná Hora - Česká Třebová 3:1 (2:0)

Domácí začali dobře, v 7. min. měl první šanci Křelina, když Schwarz vyhrál hlavičku a Wolf vysunul Váchu. Kutnohorský útočník ale akci nezakončil. O dvě střely se pak pokusil Vocel, jenže obě šly mimo bránu soupeře. Ve 26. min. si gólman Zich poradil s neříjemnou skákavou ranou Zahálky ze střední vzdálenosti. Po půlhodině se domácí radovali z první branky, když po rohovém kopu hlavičkoval přesně Franc. Kutnohorský stoper se do střelecké listiny zapsal i o osm minut později, kdy ho našel Wolf po opakovaném centru z trestného kopu, Franc se uvolnil a pověsil míč do šibenice - 2:0. Prakticky po rozehrání Vocel kolmou přihrávkou vysunul Křelinu, jehož úprk na bránu zastavil Nágl pouze za cenu faulu a byl vyloučen.

Ve 48. min. sice Křelina hlavičkoval z vyložené pozice nad, v 54. min. se ale prodral za obranu a špičkou nohy posunul míč za vybíhajícího brankáře Bárty. Kutná Hora mohla utkání dohrát v klidu, ovšem Vácha nesmyslně strčil do Novotného v přerušené hře přímo před rozhodčím, byl vyloučen a Spartu tak oslabil i pro další utkání. V šancích se pak vystřídali Antoš a Šesták, gól ale padl na druhé straně, když Novotný přistrčil balón na vápně Peškovi - 3:1. V 86. min. ještě Zicha vystrašila hlavičkoa Borka po trestném kopu Kopeckého, na stavu se ale nic nezměnilo a Kutná Hora si do tabulky připsala tři body.

Místo radosti ze tří bodů byly na domácím trenérovi Janu Holíkovi vidět rozpaky. "Vždycky může být vše lepší, ale i horší," předeslal a pustil se do hodnocení zápasu: "Měli jsme kvalitněji řešit gólové příležitosti, v prvním poločase jsme sice vedli 2:0, ale mohli jsme přidat další branky. V zakončení postrádáme kvalitu a klid." Ve druhém poločase domácí zvýšili na 3:0 a proti soupeři v deseti se zdálo být rozhodnuto. "Pak přišla vyložená nedisciplinovanost," zlobil se na Milana Váchu kouč a dodal: "Od vyloučení kvalita hry šla dolů, chyběla kombinace a zápas se prakticky jen dohrával. To jsem naprosto nespokojený, byli jsme v početní převaze a měli jsme daleko lépe kombinovat a více držet míč. Koncentrace za stavu 3:0 byla menší a to mi vadí."

Branky: 30., 38. Franc, 54. Křelina - 81. Pešek. Rozhodčí: Teuber - Kyncl, Navrátilová. ŽK: Antoš, Schwarz - Grepl. ČK: 57. Vácha - 39. Nágl. Diváků: 105. Kutná Hora: Zich - Skokan, Schwarz (75. Tafel), Franc, Nekvinda - Vácha, R. Vocel (84. B. Pospíšil), Wolf, Šindelář (65. Šesták) - Antoš, Křelina. Trenér Jan Holík. Česká Třebová: Kubásek (65. Pešek), Borek, Nágl, Novotný - Nespěšný, Urbanec (46. Švec), Kopecký, Zahálka, Grepl (74. Rataj) - Ptáček. Trenér Petr Pražák.