V místním derby zvítězil šťastnější Malešov, i když dohrával bez vyloučeného Radila

30. březen 2013, 18:54
(aktualizováno: 30. březen 2013, 18:57)

Křesetice - V 15. kole okresního přeboru proti sobě nastoupili místní rivalové - domácí Křesetice hostili Malešov.

Křesetice - Malešov 1:2 (1:1)

Utkání začalo gratulací k padesátinám Vladimíru Pokornému. První šanci utkání si vytvořili domácí už ve třetí minutě, kdy po trestném kopu Suchorebského hlavičkoval Jiří Franc těsně vedle branky. Křesetice byly v prvních dvaceti minutách aktivnějším celkem na hřišti. V 17. min. se sám před brankářem Táborským objevil Šafránek, ale hostujícího brankáře z úhlu neprostřelil. Na první gól se čekalo do 28. min., když se po centru v hlavičkovém souboji prosadil Ondřej Radil, jehož střelu ještě Černovský vyrazil přímo k nehlídanému Davidu Klečákovi, který již měl snadnou úlohu - 0:1. Ve 36. min. se po rohu Milana Ptáčníka nejvýše do vzduchu dostal Dušan Bláha a přesnou hlavičkou srovnal stav derby - 1:1. O tři minuty později prošel křesetickou obranou Jakub Kalanyos, avšak v tísni zakončoval nedůrazně.

Ve druhém poločase hru spíše řídili malešovští fotbalisté, ale v 57. min. chybně rozehrál stoper Malešova R. Barenčík, jeho přihrávka našla pouze Šafránka, který dával přihrávku do běhu Ptáčníkovi, ale Poklop hrozící nebezpečí zažehnal. V 63. min. mířil do pokutového území domácího celku nebezpečný centr z nohy Ondřeje Radila, ale Charvát stál pro něj na správném místě a míč poslal do bezpečí. Od této akce si začali hosté vytvářet větší šance. Zářným příkladem byla 66. minuta, kdy se hned tři útočící hráči Malešova ocitli v šestnátce proti dvěma obránci Křesetic, ale střelu střídajícího Horyny srazil Bláha do náručí Víta Černovského. V 68. min. se Malešov dočkal vedoucího gólu, který vstřelil po rohovém kopu Ondřej Radil – 1:2. Křesetice si šance vytvářely s blížícím se koncem zápasu jen velmi zřídka. V 78. min. poslal rozhodčí Jelínek kvůli protestům proti ofsajdu předčasně do sprch dnes velmi aktivního Ondřeje Radila. Křesetice se poté i přes riskantnější styl hry neprosadily do větší akce, a tak se z výhry radovali hráči SK Malešov.

Branky: 36. Bláha - 28. Klečák, 68. Radil. Rozhodčí: Petr Jelínek. ŽK: Bláha - Klečák, Radil, Poklop. ČK: 78. Radil (M). Křesetice: Černovský -  Bláha, Suchorebský, Charvát, Rajdl – P. Franc, J. Franc, Hrbek, Faltýn - Ptáčník, Šafránek. Trenér Robert Strnad.  Malešov: Táborský - R. Špitálník, R. Barenčík, Vokoun, Poklop - Kalfiřt, Zoufalý, Rejthárek, Radil - Klečák, Kalanyos. Trenér Jiří Škramovský.