Ve finále poháru se střetnou Tupadly a Uhlířské Janovice!

20. červen 2021, 20:20

Tupadly/Malešov - Pohárová soutěž "O Stříbrný míč" už zná finalisty: Postup do posledního zápasu si v nedělním semifinálových duelech vybojovali fotbalisté Star Tupadly a FK Uhlířské Janovice!

K. Hora B - U. Janovice 1:7 (1:1)

Do vedení se uhlíři dostali v 18. min.: Gólman Mareček zastavil pronikajícího Beneše je za cenu faulu a Vyhnánek proměnil pokutový kop - 0:1. Po zmatku v kutnohorské šestnátce na J. Koppa zívala odkrytá brána, sražený míč ale skončil pouze rohem. To ve 41. min. F. Nedvěd dlouhým pasem vysunul za obranu L. Marka, po jehož nastřeleném centru uklidil míč do sítě Kolůvek 1:1. Těsně před přestávkou měla Kutná Hora možnost trestného kopu téměř z hranice šestnáctky, ovšem rozehrání Hradílka na L. Marka bylo nepřesné a rozhodčí první půli ukončil.

Druhá půle začala opět penaltou pro uhlíře, tentokrát po ruce Michálka, který zachraňoval situaci po dalším zmatku v obraně. Ani tentokrát se Vyhnánek nemýlil - 1:2. V 54. min. byl blízko vyrovnání Tichý, ovšem mířil jen do gólmana a odražený míč poslal mimo zařízení. V 71. min. D. Marek napřáhl na úrovni dvaceti metrů a balón zapadl pod břevno - 1:3. S góly se pak roztrhl pytel, stačily další dvě minuty a bylo rozhodnuto: Další přesná rána R. Tancera skončila síti a v 75. min. po pasu za obranu Beneš upravil na 1:5. Velkou pohodu v týmu uhlířů potom prokázala další utěšená rána, tentokrát z kopačky N. Marka a na 1:7 upravl v samotném závěru Beneš.

Kutnohorská rezerva byla většinu zápasu ve hře o finále. Potom jí tam ale napadaly čtyři branky a bylo rozhodnuto. "Do 70. minuty naše hra určitě snesla měřítko," uvedl trenér Kutné Hory B Stanislav Lebeda. "Soupeř dal třetí branku, chytil se a spadlo mu tam všechno, do čeho kopnul. Do finále určitě postoupil lepší tým," shrnul zápas.

S postupem uhlířů do finále poháru je trenér Radek Förster samozřejmě spokojený. "Kutná Hora nehrála vůbec špatně, zlobila nás. Já jsem spokojený zejména s naším druhým poločasem," hodnotil zápas a dodal: "Ve finále nás čeká bojovný a nevyzpytatelný soupeř. Bude to těžké, ale popereme se s tím."

Branky: 41. Kolůvek - 18. pok. kop, 51. pok. kop Vyhnánek, 71. D. Marek, 73. R. Tancer, 75., 89. Beneš, 85. N. Marek. Rozhodčí: T. Volenec - J. Volenec, Semirád. ŽK: Mareček, Michálek, Secký - M. Novotný, Kopecký, R. Tancer. Diváků: 60. K. Hora B: Mareček - Michálek (55. Doubrava), F. Nedvěd (83. Berka), O. Nedvěd, Pleva - L. Marek, Secký (75. Štěpánek), Puchoň (46. Tichý), Chylík (75. Mach) - Kolůvek, Hradílek. Trenér Stanislav Lebeda. U. Janovice: J. Kmoch - Barták, Zadražil, M. Novotný, Kopecký (63. N. Marek) - Beneš, D. Kulhánek (75. Čermák), Vyhnánek, J. Kopp - R. Tancer (75. Srba), Jelínek (46. D. Marek). Trenér Radek Förster.

Tupadly - N. Dvory 7:2 (2:1)

Branky: 35. O. Plíhal, 37., 83., 88. Císař, 48., 75. R. Plíhal, 80. Vojáček - 8. Víšek, 63. A. Kokeš. Rozhodčí: Šnábl - Procházka, Řípa. Bez karet. Diváků: 50. Tupadly: Šim. Pipek - V. Pipek, Hašek, Stieber (66. Auersvald), Zahradník, Hudec (55. Válek), Vojáček, R. Plíhal, Vančura (77. Šabala), O. Plíhal (45. Smutný), Císař. N. Dvory: Štěpnička - Veselý, A. Kokeš, M. Hruška, J. Rejthárek, Kosprd, Marek, P. Růžička, Víšek (45. Vobořil), Melezínek, Šoltýs (77. V. Melša).