Viktoriáni ze šesti zápasů počtvrté remizovali

28. září 2009, 20:10

Paběnice - Loňský účastník I. B třídy skupiny C TJ Sokol Paběnice na svém hřišti přivítal Viktorii Sedlec. Ani jeden ze soupeřů v minulém utkání okresního přeboru nezvítězil: Deváté Paběnice se šesti body podlehly venku Suchdolu 2:1, dvanáctá Viktoria Sedlec se třemi body na kontě doma uhrála bezbrankovou remízu s Kaňkem.

Paběnice - Sedlec 1:1 (1:0)

Viktorka po sobotním utkání čeká na vítězství už šest zápasů. A na úvodní branku zápasu čeká 540 minut. Prestižní událostí byl dnešní zápas pro trenéra Luboše Votavu. Jako kouč Viktorky vedl své ovečky proti svému bývalému klubu, kde působil jako hráč a poté i jako trenér. Na jedné straně lodivod Viktorky Luboš Votava, na druhé straně hráč Paběnic syn Lukáš Votava.

Hostům chyběli Šilhan, Hvězda a Petr Mrštík, trenér Paběnic Karel Růžička postrádal Petra Mužátka, Blahníka, Kocourka a Radu.

Paběnice kombinovaly po zemi a přenášely hru z jedné strany na druhou. Viktorka řešila situaci dlouhými nákopy na své útočníky Honzu Vavřinu a Michala Jelínka. Úvod zápasu patřil Paběnicím. Již v 8. min se dostali do vedení: Kořínek neustál osobní souboj se Zikmundou na pravé straně vápna. Kdekdo čekal útočný faul od paběnického útočníka Zikmundy, ale rozhodčí Dolejš nechal hru pokračovat. Až na druhý pokus překonal brankáře Tvrdého. Nejprve reflexivně vyrazil jeho první střelu a jelikož ze sedleckých hráčů nikdo nedobíhal, na následnou Zikmundovu dorážku z malého vápna byl krátký. Viktorka hrozila především po trestných nebo rohových kopech. Jako ve 12. min. po Zdychyncově standardní situaci z pravé strany, kdy se míč odrazil od břevna a poté Miloš Říha nadvakrát zkrotil míč v rukavicích. V 18. min. mohly Paběnice vsítit druhou branku utkání, za podobné situace jako z 8. min. ale na levé straně. Při nedůrazném odkopu se do velké příležitosti dostal útočník Lukáš Votava. Zdeněk Tvrdý Votavovu přízemní střelu ke vzdálené tyči z malého vápna s přehledem kryl. A podržel tak sedlecké mužstvo. To bylo také poslední velká šance Paběnic v zápase. Viktoriáni odpověděli o minutu později. Na rohový kop Jaroslava Poula si naběhnul útočník Jelínek, ale hlavičkoval nad Říhovu bránu. Stejně se dařilo v 35. min. i Zdychyncovi, který zahrál trestný kop. Jeho střela z 20ti metrů letěla těsně nad břevnem paběnické branky. Ve 39. min. Paběničtí odpověděli také trestným kopem. Růžičkova rána z 25 metrů skončila v sedlecké zdi. A když se v závěru prvního poločasu v 41. min. po Poulově rohovém kopu z pravé strany na zadní tyči prosadil při zpracování Zdychynec, vypadalo to, že Viktorka dá gól do šatny. Zdychynec ale trefil jen boční síť paběnické brány. Proto poločas skončil 1:0 pro Paběnice.

Do druhého dějství nastoupil záložník Vrba se zabandážovanou rukou poté, co mu soupeř šlápnul na ruku. Obrana Viktorky byla v plné pohotovosti od začátku druhého poločasu. Již ve 47. min. po trestném kopu Paběnic si Zdeněk Tvrdý zakřičel "mám", jenže míč mu propadnul. Hostující obraná řada, odkopla balón před dobíhajícím útočníkem Zikmundou do autu. Viktoria Sedlec přitvrdila v osobních soubojích a nedávala tolik prostoru jako v první půli. Rychlost v podání střídajícího Reicherta platila na paběnickou obranu. Právě po hodině hry Viktorka mohla vstřelit vyrovnávající branku. Do brejku se dostal po pravé straně útočník Reichert, ale prováhal dobrou příležitost poslat do úniku Jelínka, který by mohl běžet sám na brankáře Říhu. V 62. min.Viktoria Sedlec nakonec vyrovnala, postaral se o to Lukáš Tvrdý. Všechno začalo obraným skluzem stopera Pavlíka ve středovém kruhu. Dobíhající Raichert zatáhl balón po pravé straně do šestnáctky a vystřelil na brankáře Říhu. Odražený míč se dostal k Lukáši Tvrdému, který ve vápně na třikrát překonával paběnického gólmana. Paběnice po inkasované brance znervóznily. V 65. min. to Paběnice zkoušely rohovým kopem Michala Růžičky. Daniel Mužátko hlavičkoval hodně nepřesně. Stoperská dvojce Kořínek – Pavlík hasila chyby. Nejprve Zdychynec ztratil na útočné polovině balón. Vracející se Kořínek zachytil míč ve středu hřiště, když hrozilo přenesení hry na levou stranu. Podobně ztratil míč Kožnar při zpracování na levé straně. Naštěstí stoper Pavlík, který dobře organizoval obranu, zarazil brejkovou situaci odkopem do autu. V závěru utkání se paběničtí hráči dožadovali pokutového kopu, po závaru před sedleckou brankou, ale Dolejšova píšťalka zůstala bez odezvy. Proto zápas skončil smírně 1:1.

Branky: 8. Zikmunda - 62. L. Tvrdý. Rozhodčí: Petr Dolejš. ŽK: Kozel, D. Mužátko, M. Růžička - Kořínek, J. Poul, L. Tvrdý. Paběnice: M. Říha - D. Mužátko (80. Sochr), Blažek, Hájek (46. O. Votava), D. Říha - M. Dvořák, M. Růžička, Šrámek, Kozel - L. Votava, Zikmunda. Trenér Karel Růžička. Sedlc: Z. Tvrdý - M. Poul, Pavlík, Kořínek, Kožnar - J. Poul, Zdychynec, L. Tvrdý, Vrba (85. Jak. Spáčil) - Jelínek, Jan Vavřina (46. Reichert). Trenér Luboš Votava.