Z louňovického "kolotoče" čáslavské fotbalisty musela pořádně bolet hlava

13. září 2014, 20:43
(aktualizováno: 13. září 2014, 20:43)

Čáslav - Šesté kolo ČFL přivedlo na stadion Pod Hrádek nováčka soutěže: Mimořádně v sobotu se Čáslav postavila TJ Slavia Louňovice. Hosté hřiště zcela ovládli a zaslouženě si odvezli tři body:

Čáslav - Louňovice 0:4 (0:2)

Proč jsou v tabulce nahoře hosté ukazovali od první minuty: Lépe se pohybovali, přesněji kombinovali, sbírali odražené míče, podnikali rychlé a nebezpečné výpady na čáslavskou polovinu a také si v první půli vybudovali dvoubrankový náskok: Už ve 3. min. přihrávku do středu obrany ideálně pustil Knobloch, tím skvěle uvolnil Micku, který měl dost času zamířit přesně k tyči - 0:1. I nadále si hosté udržovali převahu a druhou branku přidali ve 20. min. Po autovém vhazování se Micka protáhl kolem dvou hráčů, poslal míč do malého vápna a zmatek před čáslavskou bránou ukončil Vondráček - 0:2. Čáslavští se k náznakům koncovky dostali až v poslední pětiminutovce první půle. Jenže Vlkanova střela brankáře Drápelu nepřekvapila a hlavičku Váni po centru Ujce louňovický gólman ukryl před Vlkanovou.

Se začátkem druhé půle chtěli domácí s výsledkem něco udělat. Po Ujcově průniku Čáslavští reklamovali ruku Daňhela v pokutovém území, ovšem bezvýsledně. V 65. min. Vondráček vystihl slabou domů Prokopce a Rejhon měl před sebou jen prázdnou bránu - 0:3. Tečovaný trestný kop O. Ujce sice Drápela jen vyrazil, ale dorážku dobíhajícího Bilinkiewicze ukryl v náručí. Tečku za zápasem udělali hosté v 85. min., kdy upravil Jeřábek na 0:4.

"Soupeř potvrdil své postavení v tabulce, veškeré řeči jsou zbytečné, byl lepší ve všech činnostech. Nasazením počínaje a fotbalovou kvalitou konče. Na tak kvalitního soupeře jsme neměli a mně nezbývá než mu gratulovat k vítězství," konstatoval trenér FK Čáslav Oldřich Abrhám. Čáslav nyní čeká zápas v Domažlicích a doma s Bohemians Praha. "V každém zápase chceme být úspěšní, ale pro nás jsou důležité jiné zápasy s jinými soupeři," naznačil kouč a dodal: "Tam, kde se bude lámat chleba. V těchto zápasech můžeme jen získat."

Branky: 3. Micka, 20. Vondráček, 65. Rejhon, 85. Jeřábek. Rozhodčí: Ulrich - Koval, Matějček. ŽK: Micka. Diváků: 160. Čáslav: Kotěra - Prokopec, Karal, Tischler, Kunášek - Záviška (88. Martínek), Váňa (59. M. Frejlach), O. Ujec, Vlkanova - M. Ujec (69. T. Mlynka) - Maxa (78. Bilinkiewicz). Trenér Oldřich Abrhám. Louňovice: Drápela - P. Breda, Štancl, Daňhel, Procházka (19. Běhounek) - Škorvánek (74. J. Jeřábek), Knobloch (78. Vojta), Micka (69. Balšánek), Kordiak, D. Rejhon - Vondráček (81. Nykl). Trenér Karel Jeřábek.