Za neproměněnou penaltu kapitán Ivan Babák asi přispěje do týmové kasy

30. duben 2011, 20:41
(aktualizováno: 30. duben 2011, 21:04)

Paběnice - Střetnutí 19. kola okresního přeboru v Paběnicích mělo příchuť derby. Na tamní pažit tam totiž v sobotu odpoledne zavítal celek TJ Zbýšov. Paběničtí na jaře doma vyhráli pouze se Zručí n. S. (2:0), v dalších dvou případech odešli poraženi. Podlehli jak Suchdolu (1:2), tak Sedlci (0:1). V sobotu si ale chuť spravili.

Paběnice - Zbýšov 3:0 (1:0)

Zbýšovští ale rozhodně nebyli horším soupeřem, jenže své příležitosti v prvním poločase využít nedokázali. Po několika trestných kopech a závarech si v šestnáctce domácích nepočínali buď dost důrazně, nebo jim v zakončení chyběla větší přesnost. To Paběnice skórovaly prakticky z první příležitosti: V 16. min. M. Růžička krásnou kolmou přihrávkou středem "ulicí" ve středu obrany vysunul Sedláčka, jehož střelu gólman Kozelka stačil vyrazit jen k  Žákovi, který neměl problém doťuknout míč do sítě - 1:0.

Vyrovnání měl na hlavě dvě minuty před přestávkou M. Jirák, jenže po rohovém kopu hlavičkoval téměř z malého vápna úplně sám, ale také hodně nepřesně.

Důležitou gólovou pojistku domácí přidali v 59. min.: Po rychlém brejku po hostujícím rohu zůstali před zbýšovskou šestnáctkou, po ráně Žáka si sice Kozelka natáhl dobře, ovšem na dorážku R. Dvořáka už stačit nemohl - 2:0.

Hosté promarnili vzápětí příležitost na kontaktní gól: Altman kontroloval míč mířící do zámezí tak vehementně, že po faulu na M. Jiráka rozhodčí Dolejš ukázal na penaltový puntík. Jenže i "mistr tesař" se utne a pokutový kop I. Babáka skvěle kryl hrdina okamžiku brankář Vavřička.

Tento okamžik zápas definitivně zlomil a Paběnice přidaly ještě třetí branku. V 67. min. dlouhý centr M. Votavy z trestného kopu v šestnáctce hlavou jen "trkl" M. Svoboda - 3:0. Na výsledku už nic nezměnila ani 81. min., kdy střelu Vrkoty, jemuž "namazal" M. Růžička, skvěle vytáhl Vavřička.

Jedním z klíčových momentů utkání byla pro domácí chycená penalta Ivana Babáka. "Podle mě rozhodl už druhý gól," upozornil paběnický trenér Karel Růžička a pokračoval: "Tím jsme se uklidnili a začali hrát fotbal. Také nám vyšel začátek, ale po patnácti, dvaceti minutách se fotbal změnil v nakopávanou a spíše jsme se přizpůsobili soupeři místo toho, abychom hráli kombinačně."

Ve druhém poločase se hra Paběnic zlepšila, také díky střídání. Hru uklidnil v záloze čerstvý "padesátník" Miloslav Oliva. "Střídání bylo vynucené. Nic se s ním nezkazilo, ba naopak," souhlasil kouč a dodal: "Přece jen více jsme dali míč na zem a připravili si šance. Už to vypadalo k světu."

"Myslím, že jsme tady nepropadli," prohlásil zbýšovský trenér Miroslav Voplakal. "Doplatili jsme na neproměňování šancí, po prvním poločase jsme měli 3:1 vést, místo toho jsme prohrávali 1:0, když nám domácí dali gól prakticky z ničeho," řekl a pokračoval: "Ve druhé půli za stavu 1:0 jsme se trochu nadechovali, ale opět jsme propadli. Pak jsme dostali třetí branku a zápas prakticky jen dohráli."

Za stavu 2:0 neproměnil kapitán Ivan Babák pokutový kop. "Za stavu 2:0 selhal náš nejzkušenější hráč, možná by se dalo se zápasem ještě něco udělat. Určitě ho to něco bude stát, ale má na to nárok. Mnoho penalt dal a nikdo není neomylný," uzavřel s úsměvem na rtu zbýšovský kouč.

Branky: 16. Žák, 59. R. Dvořák, 67. M. Svoboda. Rozhodčí: Petr Dolejš. ŽK: J. Růžička, Altman, Petrásek - Vrána, Valdman, I. Babák. Diváků: 50. Paběnice: Vavřička - Petrásek (46. M. Svoboda), Blažek (70. M. Oliva), M. Votava, Altman - Sedláček, J. Růžička, M. Růžička, Sochr - Žák, R. Dvořák (82. M. Dvořák). Trenér Karel Růžička. Zbýšov: Kozelka - Čáp, Prášek, Výborný, Fiedler - M. Jirák, Sobotka (62. Horváth), I. Babák, Vrána - Vrkota, Valdman. Trenér Miroslav Voplakal.