Záchranářský souboj zvládli lépe fotbalisté Kutné Hory

16. duben 2022, 13:08

Kutná Hora – Poslední Kutná Hora přivítala v dalším kole předposlední tým tabulky – Horky nad Jizerou. Domácí celek se díky tříbodovému vítězství odpoutal z posledního místa tabulky. Na vstřelených brankách Kutné Hory měl lví podíl chybující brankář Horek Christian Fülőp!

Kutná Hora – Horky n/J 3:1 (2:0)

Hosté se v Kutné Hoře prezentovali kombinačním fotbalem. V zakončení si však mnohdy nepočínali přesně. Navíc si špatný den vybral gólman Christian Fülőp, který měl podíl na všech brankách domácích a k tomu v 68. minutě inkasoval červenou kartu!

Hosté v 17. minutě spálili vyloženou příležitost ke skórování. Pánek si narazil s Horákem, ten mu vrátil zpět před odkrytou branku, ovšem Malý předvedl zákrok dne! Na druhé straně se dvakrát radovali domácí. Nejprve Wolfův přímý kop ze strany hřiště proskákal až do sítě, následně střelu Křeliny z úhlu neudržel gólman Horek a ta mu propadla do brány podruhé – 1:0, 2:0.

I ve druhém dějství byli hosté častěji v držení míče, leč kombinovali pouze po pokutové území domácích. Chvíli po změně stran si navíc brankář Fülőp srazil míč z rohového kopu přímo do vlastní sítě a domácí se dostali do třígólového trháku – 3:0.

O korekci výsledku se hosté postarali rovněž po rohovém kopu, kdy se ve skrumáži nejlépe orientoval Pánek – 1:3. Chvíli na to zlikvidoval Fülőp únik Tulacha. Na druhé straně pak orazítkoval tyč povedenou střelou z hranice vápna Cepka. Dvacet minut před koncem váhal při výběhu brankář Fülőp, u míče byl později než hráč domácích a po faulu putoval předčasně pod sprchy. Tím hostům zhasla jakákoliv naděje na bodový zisk.

„Zápas byl opatrný. Důležitost utkání byla znát od první minuty,“ uvedl trenér Kutné Hory Jan Holík a pokračoval: „My jsme si pomohli první vstřelenou brankou. Od toho se odvíjelo utkání. Soupeř chtěl stále hrát svůj fotbal. Nám se podařilo vstřelit druhou branku, a to určilo další ráz zápasu,“ konstatoval.

„Zápas jsme potřebovali zvládnout za tři body, a to se nám povedlo. Při třetím gólu z rohového kopu nám pomohlo štěstí, jsme ale rádi. Zápas jsme měli lépe dohrát, měli jsme být více na míči, kombinovat. Na našich hráčích byla znát nervozita. Máme tři body, jsme za to rádi. Pro další vývoj v tabulce jsou nesmírně důležité,“ uzavřel lodivod kutnohorské lavičky.

Branky: 26. Wolf, 30. Křelina, 51. Pilný – 62. Pánek.

Rozhodčí: Bednář – Braun, Blatný. Červená karta: 68. Fülőp. Žluté karty: Marek, Wolf – Pánek, Horák. Diváků: 100.

Kutná Hora: Malý – Zrůst, Tulach, Franc, Marek – Nekvinda (69. Prokůpek), Veselý, Piskač (41. Exner), Pilný – Wolf – Křelina (80. Gašpar). Trenér Jan Holík.

Horky n/J: Fülőp – Rodney, Kamlach (70. Zikmunda), Cepka (70. Dittrich), Pánek, Horák (46. Prokorát), Bičiště (66. Plucha), Naime, Bílek (46. Dudla), Tarasiuk, Šlehofer. Trenér Petr Mikolanda.