Unikom

Základem úspěchu mladších dorostenců Sparty Kutná Hora byla kvalitní obrana

31. březen 2011, 10:43
(aktualizováno: 31. březen 2011, 10:43)

Kutná Hora - V zápase 18. kola krajského přeboru mladší dorostenci Sparty Kutná Hora hostili Spartak Příbram. Do tabulky si po vítězství 2:1 připsali tři body.

K. Hora - Sp. Příbram 2:1 (1:0)

Větší část utkání měli mírnou převahu a působili fotbalovějším dojmem hosté z Příbrami, ale domácí branku za celý zápas díky dobré obraně Sparty neohrozili. Do vedení šla ve 28. min. Kutná Hora, kdy hrubou chybu v obraně hostí potrestal Lacko. Hokejovým blafákem obešel gólmana a skóroval do prázdné branky.

Následovaly další velké šance domácích. Ve 44. min. Michálka a o tři minuty později nebezpečná střela Lacka. V 58. min. Marek zvýšil krásnou střelou na 2:0. O pět minut později přišla další obrovská šance, kdy se sám před gólmanem ocitl Pašiak, ale z malého vápna mířil nad.  Hosté se branky dočkali až v samotném závěru, když po rohovém kopu a závaru před brankou z bezprostřední blízkosti snížili na 2:1.

"S výsledkem jsme samozřejmě spokojení, protože Příbram má velmi kvalitní tým. Kluci ale bojovali a do žádné šance je díky dobré obraně nepustili. Škoda inkasované branky v poslední minutě, kdy jsme měli být důraznější. V utkání jsme měli také proměnit pro větší klid další velké šance, které jsme si vytvořili," zhodnotil zápas kutnohorský trenér Roman Výborný.

Branky K. Hory: 28. Lacko, 58. Marek. K. Hora: Drtina - Michálek (74. Pudil), Wasserbauer, Slabý, Rezler - Lacko, Menšík, Šesták, Hájek (41. Jiroudek) - Marek, Kruliš (Pašiak).