Unikom

Zápas rozhodla v závěru Koudelková

31. květen 2010, 22:12

Uhlířské Janovice - K poslednímu domácímu třetiligovému utkání v pomalu končící sezóně 2009/2010 nastoupily fotbalistky FK Uhlířské Janovice uhlířky proti celku Mnichova Hradiště. Vývoj skóre připomínal podzimní duel, i když tentokrát si již tři body domácí hráčky vzít nenechaly.

U. Janovice - M. Hradiště 3:2 (2:2)

Dosavadní jarní domácí zápasy přinesly uhlířkám gólovou radost hlavně v úvodních minutách, a ani tentokrát tomu nebylo na deštěm zmáčeném terénu jinak. Po přiťuknutí V. Němcové pohladila fotbalová srdce v 5. min. utěšenou střelou svoji slabší, tedy levou nohou Z. Vedralová – 1:0. Když ve 13. min. faulovala L. Prnkovou v pokutovém území M. Folprechtová a z následné penalty se nemýlila M. Bílková – 2:0, vypadalo to na další "snadný" plný bodový zisk uhlířek. Opak byl však pravdou, ještě před přestávkou se podařilo hráčkám Mnichova Hradiště skóre srovnat. V 18. min. vyrazila K. Veselá míč po standardní situaci zahranou M. Němcovou, ale o chvíli později se již hostující hráčka mohla radovat, kdy využila zaváhání G. Fialové – 2:1. Uhlířky mohly své vedení navýšit, ale potýkaly se s nepřesnou koncovkou. Pohlednou kombinaci nahrávající Z. Vedralové a centrující M. Bílkové nedokázala v gólové zakončení zrealizovat slabě zakončující S. Vejvodová, ve 30. min. si Z. Vedralová udělala ze soupeřek slalomové tyče, mířila však nad bránu. Na druhé straně po centru M. Volavkové zakončovala M. Němcová pouze na připravenou K. Veselou. V poslední minutě prvního poločasu zahrávala M. Němcová rohový kop, který ve svých rukavicích neudržela K.Veselá, a na brankové čáře poskakující míč do sítě dotlačila N. Zejbrdlichová – 2:2.

Druhou polovinu utkání začali aktivněji hráčky Mnichova Hradiště v čele s M. Němcovou. Tato zimní posila z pražské Sparty dávala o sobě hodně vědět. V 55. min. zakončovala z plného běhu, K. Veselá byla na svém místě. V 58. min. přešla přes H. Černou, míč tlačila na zadní tyč, ten však skončil vedle brány, v 62. min. zahrávala standardní situaci na přední tyč, míč nadvakrát ztlumila K. Veselá. Těžký mokrý terén pomáhal oběma stranám, nevyzpytatelný odskok míče ztěžoval obrannou činnost. Což předvedla např. v 73. min. M. Folprechtová nepřesným zásahem, čehož nevyužila R. Melcherová. Blízko vedoucímu gólu byla N. Zejbrdlichová v 78. min., kdy ji však možnost samostatného postupu překazila výborně vyběhnuvší K. Veselá. "Hlad" po třech bodech vedl hostujícího trenéra M. Maděru k rozestavění na tři útočnice, z nichž dvě měly vytvářet tlak na H. Černou a vytvářet si možnosti k rychlým brejkům. Ani tato taktika ke třem bodům nevedla. Podobně jako v minulém utkání ve Vonoklasech rozhodly uhlířky o vítězství v poslední minutě: Rohový kop Z. Vedralové odvrátila B. Kubínová, ovšem opakovaný centr donesla do sítě na své hrudi N. Koudelková – 3:2. Gól přišel v poslední možnou chvíli, neb hned po rozehrání hráček Mnichova Hradiště ve středovém kruhu hlavní rozhodčí J. Jirsa duel ukončil závěrečným hvizdem do své píšťalky.

"Byla to z prd... klika,", byla první slova Marušky Bílkové, která k průběhu utkání ještě dodala: "Těžký terén se podepsal na výkonu obou týmů, zápas byl více o bojovnosti." I když měly hráčky v průběhu druhé půle více možností volajících po gólu, nakonec si neodvezl žádný bod. "Soupeř měl více ze hry, neproměnil své šance, zatímco my měli na konci štěstí," přiznala Maruška Bílková.

"První poločas jsem viděl vyrovnaný, ale ve druhém jsme byli lepší," byl trochu zklamán z konečného výsledku Michal Maděra a pokračoval: "O počtu gólů rozhodl i terén, měl na svědomí tři z celkových pěti gólů, míč odskakoval na mokré trávě." Zklamán byl hlavně proto, že jeho svěřenkyně špatně řešili zakočení útočných situací: "Ve druhém poločase jsme zahodili čtyři, snad i pět jasných šancí," kroutil hlavou.

Uhlířkám se povedl, podobně jako v minulém utkání ve Vonoklasech, závěr utkání. "Domácí hráčky se dostaly do nějakého menšího tlaku v posledních pěti minutách, vybojoval si několik standardních situací, bohužel jsme v poslední minutě dostali gól. I to je fotbal," povzdechl si Michal Maděra. K herním podmínkám ještě poznamenal: "Na to, jaký byl terén, to byl slušný zápas, bojovnost se mi zdála na obou stranách, diváci mohli být spokojeni." Hostující celek dokázal, stejně jako v podzimním utkání, dotáhnout dvougólový náskok uhlířek. "Hned se mi ten zápas vybavil," přiznal Michal Maděra. "V obrat jsem věřil, míče obranou prokluzovaly, šance jsme měli. Kdybychom dali na 3:2, myslím, že jsme vyhráli," litoval neproměněných příležitostí. I přes porážku Michal Maděra své hráčky nehanil: "Naštvaný na hráčky ani na rozhodčího být nemohu, takový je fotbal, je to o štěstí."

K závěrečnému utkání sezóny 2009/2010 uhlířky pojedou v neděli do Všestud, kde od 14 hod poměří síly z domácím výběrem.

Rozhodčí: J. Jirsa – P. Navrátil, T. Babák, bez karet. U. Janovice: K. Veselá – G. Fialová, M. Makalová, M. Syrovátková, H. Černá – V. Němcová (58. N. Koudelková), Z. Vedralová, K. Baranovičová, L. Prnková – S. Vejvodová (37. R. Melcherová), M. Bílková.