Ze souboje nováčků Suchdol vydoloval první tři body v krajském přeboru

16. srpen 2014, 19:58
(aktualizováno: 16. srpen 2014, 19:58)

Suchdol - Ve druhém kole krajského přeboru se fotbalisté Sokola Suchdol představili doma: Po prohře v Ovčárech 4:0 přivítali dalšího nováčka soutěže - Hostouň. Domácí málem mrzelo velké množství promarněných šancí, nakonec je ve druhém poločase zachránila branka Bereše:

Suchdol - Hostouň 1:0 (0:0)

Ke vstřelní premiérové branky v krajském přeboru měli Suchdolští v prvním poločase šancí dost: V 11. min. Linhart pálil z trestného kopu těsně vedle, o chvíli později centr z pravé strany Špičák minul a Kacafírek v čisté gólovce mířil nepřesně. Ve 26. min. Linhart prověřil gólmana Ondrejičku ranou z dálky. Ve 33. min. Špičák dotíral na gólmana, ten míč neudržel, ovšem suchdolský útočník z úhlu už balón do sítě neusměrnil.  Ve 36. min. Kacafírek vyhrál hlavičkový souboj pro Špičáka, ten ale na "dlouhou nohu" stihl namířit jen do gólmana. Hosté se do největší příležitosti první půle dostali těsně před přestávkou: Zachytili mizernou rozehrávku Suchdola na polovině hřiště, Čurda vysunul Roučka, který naštěstí netrefil domácí bránu.

O první vzruch ve druhé půli se postarali hosté: Burant poslal dlouhý trestný kop před suchdolskou bránu, Šilhan se dostal k hlavičce, ovšem naštěstí pro domácí o pár centimetrů netrefil. V 51. min. dostal míč do strany Kacafírek, napřáhl, ovšem gólman jeho ránu vytáhl. V 58. min. se už domácí radovali: Linhart vysunul Špičáka, jeho centr obrana před Kacafírkem odvrátila, ale jen k Berešovi, který pěknou ranou trefil přesně k tyči - 1:0. V 62. min. Dudla prostrčil míč do šestnáctky, ovšem i tentokrát Kacafírka vychytal gólman Ondrejička. Po zbytek zápasu se ovšem Suchdol o vedení strachoval. V 65. min. šel brankář Hanuš za vápnem do souboje s Šilhanem, míč naštěstí proskákal vedle brány do autu. V 67. min. domácí zahrávali trestný kop z vápna po ruce brankáře, ale Kacafírek pálil do zdi a Linhart přestřelil. V 76. min. po přihrávce Biška šel Janovský sám na bránu, jenže míč odevzdal do koše Ondrejičky. V 87. min. Hanuš vytáhl trestný kop J. Čurdy za zeď a odčinil tak předchozí zaváhání, při kterém mu po rohovém kopu vypadl míč. A když v 89. min. volný Burant po rohu na zadní tyč netrefil suchdolskou bránu, mohli se domácí radovat z prvních bodů v krajském přeboru.

S vítězstvím a třemi body byl suchdolský trenér Vlastimil Chlád samozřejmě spokojený. "Hráli jsme o padesát procent lépe než minule," upozornil a pokračoval: "Dnes tam bylo všechno, včetně nasazení. Měli jsme i dost šancí." Právě neproměnění gólovek Suchdol mohlo mrzet. "Ve druhém poločase nás hosté dlouhými nakopávanými míči dostali trochu pod tlak, ale uhráli jsme to," ulevil si trenér.

Branka: 58. Bereš. Rozhodčí: Mir. Vlk - Mar. Vlk, Roth. ŽK: Šilhan. Diváků: 170. Suchdol: Hanuš - Dudla, R. Biško, Svoboda, Kutil - Böhm, Linhart, Jirků (21. D. Dastych), Bereš (90.+1 Chadraba) - Kacafírek, Jak. Špičák (66. Janovský). Trenér Vlastimil Chlád. Hostouň: Ondrejička - Hofman, Burant, Motlík, Tichý - Mich. Zachariáš, Čurda - Rouček, Letko (14. Himl), Bureš (65. Novák) - Šilhan. Trenér Martin Čurda.