Ani vedení 4:1 Tangu Brno nestačilo, s Benagem jen remizovalo

22. září 2012, 09:06
(aktualizováno: 22. září 2012, 09:06)

Brno - Ve druhém kole první futsalové ligy remizovalo Tango s Benagem po zvratech ve skóre nakonec 4:4, ale ztráta třígólového náskoku a dvou bodů byla naprosto zbytečná.

Do utkání nastoupilo Tango v plné síle v maximálním počtu hráčů a hned od první chvíle se vrhlo na zteč branky Benaga s první čtyřkou Chadzidis, Josef Havel, Záruba, Buršík. Hosté se dostali za půli až ve druhé minutě, ale hned první pokus na bránu vyšel, Rodek napálil míč směrem na bránu a Váňa v mlýnici šikovně tečoval mimo dosah Kubíčka - 0:1. To byla trochu studená sprcha, ale domácí vystřídali a druhá čtyřka s čistou hlavou vyrovnala. Nepovedený signál po rohu zachránil Kovács, Seidler v pozici pro střelu našel krásně na zadní Beleje a ten stál sám před prázdnou brankou - 1:1. Benago ale hned po rozehrávce mělo dvě opravdové tutovky, kdy tým podržel Kubíček bravurními zákroky. Druhé střídání druhé čtyřky přineslo Tangu vedení, Kovács jako poslední oklamal na půlce dotírajícího útočníka a krásná kombinace zbývajících tří vyšperkovaná patičkou Beleje přinesla jasno pozici pro Seidlera a prudkou střelu mezi nohy Mareše - 2:1.

Jasnou převahu pak měla i první čtveřice, ale pokusy Chadzidise, Záruby ani Buršíka před koncem první čtvrtiny za záda výborného Mareše nepronikly. To se mohlo hned vymstít, Váňovo bodlo a pak podobná teč jako u první branky tři tyče těsně minulo. S hrou Benaga kolem našeho vápna si Tango i nadále nevědělo příliš rady, Brahimiho kličku Kubíček vystihl, poradil si i sdalší rychlou střelou Váni, u tutovky Brahimiho před poloprázdnou brankou zasahovat naštěstí nemusel. Tutovku na konci patnácté minuty pak zazdil Belej, když únik dvou na obránce vyřešil lobem přes vybíhajícího gólmana, ale přehodil i bránu. V podobné pozici na druhé straně pak v tutovce Osmaniho bravurním hokejovým semaforem vychytal Kubíček. Po sérii oddychových časů se konec půle protáhl a zaujala zde jen neproměněná tutovka Seidlera pět vteřin před sirénou.

Druhou půli začalo Tango vysokým presinkem a chtělo hned odskočit na jistější náskok, jenže Benago dál svědomitě bránilo. Do sestavy místo Záruby naskočil Veselovský, oba týmy hrály ve vysokém tempu a i přes absenci tutových šancí diváci viděli futsal jako víno. Nudu ve statistikách roztrhla 26. minuta, dvě žluté karty v rychlém sledu a o minutu později dva góly v rychlém sledu, oba jak přes kopírák. Kovács vždy rozehrál akci, nejprve Belej, poté Seidler mu na střed vrátili patičkou a Kovi se vždy trefil přesně - 4:1. Jenže hosté rychle snížili, do Rodkova pasu na zadní se nešťastně položil Pepa Havel a míč po teči skončil mezi nohama Kubíčka - 4:2.

Z jasného zápasu se pak ale stalo tradiční drama, Brahimi po dvou parádních pasech Rodka mezi obránce do vápna dokázal za třičtvrtěminutku srovnat a šest minut před koncem se začínalo odznovu - 4:4. Tango prostřídalo sestavu a vrátilo se k nátlakové a kombinační hře, Seidler po rychlé souhře Mareše překonal, ale z prázdné branky vykopával Osmani a dvojitý volej Honzy Havla trefil jen brankáře. Tři minuty před koncem začaly šachy trenérů, oddechových časů a stažení sestavy na to nejlepší, ale žádná z nacvičených akcí Tangu nevyšla a tak nakonec utkání skončilo smírem 4:4.

Marian Berky, trenér Tanga: "Bohužel jsme předvedli ve vlastním vápně málo důrazu, z klidného zápasu jsme si udělali drama a sami jsme soupeři darovali bod. Místo podržení míče jsme situace zbrkle řešili, nechali jsme je hrát Benago jejich hru na brejky a dostávali se sami pod tlak. Jeden gól si dáme sami a třikrát necháme ve vápně volného hráče. Škoda takového konce před domácím publikem v prvním utkání nového ročníku, příště musíme hrát koncentrovaněji a fanoušky potěšit výhrou!"

Tango Brno - Benago Zruč n/S. 4:4 (2:1)
Branky: 3. Belej (Seidler), 6. Seidler (Belej), 28. Kovács (Belej), 29. Kovács (Seidler) - 2. Váňa (Rodek), 30. Rodek, 33. Brahimi (Rodek), 34. Brahimi (Rodek). Tango: Kubíček, Bočánek - Jan Havel, Josef Havel, Seidler, Belej, Brůna, Veselovský, Chadzidis, Kovács, Rick, Buršík, Svoboda, Záruba. Benago: Mareš - Rodek, Lištván, Veselý, Váňa, Brahimi, Král, Osmani, Petrovski, Mullai.