Kutnohorští dvakrát vedli, ve druhé půli ale hřiště ovládl Hrasl Slaný

23. leden 2022, 08:01

Slaný - Futsalisté N.P.C. Kutná Hora odehráli v pátek střetnutí 14. kola základní části krajského přeboru na palubovce týmu Hrasl Slaný.

Hrasl Slaný - Kutná Hora 7:2

První půle začali hosté v solidním tempu. "Naopak soupeř, vědom si menšího počtu hráčů na střídačce, hrál v klidu od zadu se snahou o držení míče, které pomáhal domácí brankář, běžný hráč)," uvedl trenér Kutné Hory David Mukařovský.

Tato taktika se však domácím vymstila v 9. minutě, kdy kapitán hostů Martin Pacák #7 vysunutým presingem donutil domácí chybovat a ve skluzu téměř z poloviny hřiště otevřel skóre do opuštěné branky - 0:1. Bohužel radost Kutnohorských z vedení trvala přesně do 10. minuty, kdy Hrasl vyrovnával na 1:1 i díky hře brankáře na hostující polovině. Kutná Hora však nesložila zbraně a ve 13. minutě se po přihrávce Lukáše Laštovky #77 trefil hrající trenér David Mukařovský #10.

Vyrovnání na 2:2 přišlo v 19. minutě a zdálo se, že to bude vyrovnaný zápas, který by se mohl rozhodovat až v koncovce. "Jenže to bychom nesměli vypadnout z role," zlobil se David Mukařovský. "Kvůli našemu špatnému pohybu, nedostupovaní soubojů, alibistickému pojetí hry a také je nutné přiznat, že díky výborné hře pěti lidech Hraslu, jsme vyklidili pole a jen přihlíželi jak postupně narůstá náskok našeho soupeře," doplnil.

I když se hosté burcovali a bylo vidět z reakcí, že s vývojem chtějí něco udělat, zůstalo jen u přání... Svázanost, osobní chyby, zbytečné fauly a mnoho dalšího pomohlo týmu Hraslu Slaný zvítězit pohodlně 7:2.

"Dobrá forma se nám asi někde zatoulala v roce 2021 a nejde nám na ni navázat. Nezbývá, než si vyhrnout rukávy tvrdě makat a když se nedaří, alespoň jezdit po zadku. Jedeme dál," uzavřel David Mukařovský.

Branky a asistence: 10. Kuba (Vokřál), 19. Landvostovič (Gichler), 25. Klusáček (Kuba), 28. Kuba, 36. Landvostovič (Gichler), 39. Klusáček, 39. Landvostovič (Kuba) - 7. Pacák, 10. Mukařovaký (L. Laštovka). Kutná Hora: Dostál - Tungsmandakh, M. Král, Biroš, L. Vokoun, D. Laštovka, L. Laštovka, Mukařovský, Pacák.