Mladší žáci Sparty se lehce protrápili k vítězství

3. září 2010, 13:30
(aktualizováno: 3. září 2010, 14:08)

Kutná Hora - V odloženém kole krajského přeboru mladších žáků přivítala Sparta ve středu na svém hřišti celek Čelákovic.

Kutná Hora - Čelákovice 3:1 (3:0)

Ani tentokrát se Sparta nevyvarovala pomalejšího vstupu do zápasu a v prvních minutách byl soupeř aktivnější. Většinou se bojovalo o míč ve zhuštěném středu hřiště. Až 9. minuta přinesla kombinaci Brůži se Zelenkou, jeho centr na vápno a Brůžovo pohotové zakončení 1:0. Ale i nadále měli Sparťané potíže s rozehrávkou a Čelákovice byli místy rychlejší a hlavně důraznější. 18. minuta přinesla dlouhý pas na Vojtíška , který křižným balonem poslepu našel nabíhajícího Zelenku. Ten svou šanci s přehledem proměnil 2:0. V 22. minutě se míč dostal po rychlém přenesení doprava na nabíhajícího Zelenku, který svedl vítězný běžecký souboj s obránci Čelákovic  a své sólo proměnil 3:0.

Druhý poločas byl opět více o bojovnosti a mírnou převahu si udržovali hosté. Do šancí se ale dostávali minimálně a tak až ve 46. minutě Gygal neuhlídal nabíhajícího útočníka, ten zprava odcentroval do vápna, ve kterém si mezi trojicí stojících obránců Sparty naběhl hráč Čelákovic a z první uklidil polovysoký centr  nekompromisně do sítě. Do konce zápasu už žádná vyložená šance nepřišla  a tak si kutnohorští připsali třetí vítězství v řadě.

Hodnocení trenérů: "Soupeř byl dnes minimálně stejně dobrý ,někteří kluci neměli svůj den a nedodržením taktiky jsme zahustili střed hřiště a předvádění fotbal postrádal kvalitu .O našem vítězství rozhodlo stoprocentní proměnění gólových šancí."

Branky K. Hory: Zelenka 2, Brůža. K. Hora: Foršt – Kraus, Vaněk, Pavlík, Gygal  – Zelenka, Brůža, Culek, Masopust – Suchomel, Uher. Střídali Vojtíšek, Němec, Markup, Dan Berka.