Slavia Praha se dočkala první porážky, postaralo se o to Benago

25. září 2010, 21:00
(aktualizováno: 26. září 2010, 00:24)

Zruč nad Sázavou - Ve čtvrtém kole nejvyšší tuzemské futsalové ligy přivítalo Benago Zruč n. S. pražský SK Slavia. Soupeře, který v dosavadních třech kolech ještě nepoznal hořkost porážky, domácí si zase chtěli spravit chuť po domácí prohře s Chrudimí.

Zruč n. S. - Slavia Praha 6:3 (2:2)

Začátek sobotního duelu patřil domácím, nejprve Filingerův trestný kop vytáhl gólman Loffler, po chybě hostů Fichtner pálil jen do tyče. O dvě minuty později se už Zručští radovali: Angellot se vyháčkoval z nepříznivé pozice u postranní čáry a jeho přihrávku přetavil ve vedou gól Sýkora - 1:0. Za chvíli na to Krajč vytáhl skvělý zákrok proti Holečkovi a tak v 7. min. mohl Angellot z levé strany zvýšit na 2:0.V 9. min. si to Oliva namířil středem na domácí bránu, jenže Zapletalovu stoprocentní šanci vychytal Krajč, o chvíli později z jasné gólovky Matějka mířil jen vedle. Přesto Slavia vedení Benaga vymazala: Beránek sebral míč Filingerovi a korigoval na 2:1. V 18. min. mohl Gonzales vedení Zruče pojistit, jenže ve skluzu po parádní akci Angellota minul hostující bránu. A tak těsně před přestávkou se Holeček po nenápadné akci obtočil kolem gólmana a srovnal na 2:2.

Do druhého poločasu domácí nepřišli příliš šťastně, Gonzales chyboval v rozehrávce a jeho zaváhání potrestal z brejku Bejda - 2:3. Jako správný kapitán vzal další osud zápasu na své kopačky Filinger: Nejprve po uvolnění pálil do šibenice a skóre otočil ve 28. min. z trestného kopu - 4:3. Diváky pak potěšil Angellot futsalovou parádou, kterou si vychutnal gólmana Lofflera. Ve 35. min. si ho vychutnal podruhé, když se s ním chtěl hostující gólman pustit do souboje na hrací ploše - 6:3. Domácí pak taktickým držením míče s vysunutým Klímou vzali vítr z plachet soupeři, který tak neměl šanci k závěrečnému tlaku při power-play.

Branky a asistence: 4. Sýkora (Angellot), 7. Angellot (Filinger), 26. Filinger, 28. Filinger, 31. Angellot (Gonzales), 35. Angellot - 9. Beránek, 19. Holeček (Zapletal), 23. Matějka (Bejda). Rozhodčí: Linhart - Venc. ŽK: Rick. Zruč n. S.: Krajč - Filinger, Chrobák, Fitzel, Fichtner - Gonzales, Angellot, Rick, Sýkora. (Klíma - Brožek). Trenér Beni Simitči. Slavia Praha: Loffler - Hrdina, Kosina, Holeček, Zapletal - Matěja, Oliva, Beránek, Bejda. (Knobloch - Wojnar, Kokeš, Kosina). Trenér Martin Brychta.