Tým VS35,- oživil naděje na postup do play-off

29. leden 2010, 20:14

Kutná Hora - Posledních pět zápasů Club Deportivo futsalové ligy ve čtvrtek uzavřelo první fázi soutěže, před play-off se týmy střetnou ještě ve svých skupinách. Zatímco ve žluté skupině "Enza Francescoliho" už půjde jen o to, kdo si zajistí postup do play-off přímo a kdo bude muset do baráže, v modré skupině "Diega Armanda Maradony" ještě půjde o hodně. Připomeňme - do play-off postoupí přímo tři týmy z obou skupiny, o další dvě místa se bude hrát baráž.

NC Palma - Green bar 2:2 (1:2)

Zatímco Milan Čálek z Palmy trefoval hlavně tyče soupeřovy brány, Green bar byl úspěnější a Petr Váňa v 10. min. z trestného kopu zajistil křesetickému celku poločasové vedení 2:1. Ve 23. min. brankář Tomáš Výborný napravil svůj faul, když vyrazil pokutový kop Michala Kudláčka a zachránil tak remízu 2:2.
Branky a asistence: 2. Pospíšil, 18. Mil. Čálek (Kudláček) - 1. Petr Váňa (M. Král), 10. Petr Váňa. Rozhodčí: Daniel Mucha. ŽK: Dvořák (P). NC Palma: Mil. Hubáček - Mil. Čálek, Mar. Hubáček, L. Zelený, Malý, Dvořák, Kudláček, Pospíšil. Green bar: T. Výborný - M. Votava, Šrámek, O. Votava, Hudec, J. Šrámek, M. Král, J. Veselý, Petr Váňa.

Teachers - Veteráni 3:0 (2:0)

I když zápas zastihl ve výborné formě gólmana Veteránů Ledviny, na první vítězství v letošním ročníku soutěže to nestačilo. Teachers svým výkonem sice neoslnili, na tři body za výhru 3:0 to však stačilo.
Branky a asistence: 8. Blahník (P. Holík), 9. Blahník (Pav. Váňa), 23. Vojt. Vondra. Rozhodčí: Daniel Mucha, bez karet. Teachers: Pav. Váňa - Valtr, Blahník, P. Holík, Vodička, Třískala, Vojt. Vondra. Veteráni: Ledvina - Hetfleisch, P. Kopecký, Kapek, Janoušek, Andrašík.

Dřevo Tvrdík - Kantor&spol. 2:5 (1:3)

Futsalisté Dřevo Tvrdík se z vítězství naposledy radovali 19. listopadu, kdy porazili Teachers, černou sérii ve čtvrtek ale neukončili. Po chybě Michala Růžičky Černohlávek v poslední minutě prvního poločasu sice korigoval na 1:2, ovšem soupeř si ještě do přestávky vzal zpět dvoubrankové vedení, když své zaváhání odčinil právě Michal Růžička. Po přestávce Kantor&spol. zpřesnili kombinaci, jenže je trápila koncovka. A Jakuba Vančuru, který z několik slibných příležitostí vytěžil pouze jeden bod za asistenci.
Branky a asistence: 13. Černohlávek, 20. A. Volenec - 9. Vrba, 11. vlastní, 13. M. Růžička, 14. Blažek (Vrba), 17. Železný (J. Vančura). Rozhodčí: Daniel Mucha, bez karet. Dřevo Tvrdík: Flégr - Radil, M. Veselý, A. Volenec, J. Veselý, Černohlávek, Červinka, Z. Volenec. Kantor&spol.: M. Moc - J. Růžička, Železný, Blažek, M. Růžička, J. Vančura, P. Kantor, Vrba, R. Poul.

STS Chvojkovice Brod - Restaurace Na Valech 2:2 (2:1)

Chvojkovická Traktorka byla daleko více důraznější v koncovce, což ji vyneslo vedení 2:0. Jenže v 11. min. Jakub Spáčil snížil na 2:1 a čtrnáct vteřin po přestávce Jan Spáčil svou samostatnou akcí zamotal obranu Chvojkovic a srovnal na 2:2. Jeden bod stačil Restauraci Na Valech k tomu, aby si zajistila pozici nejlepšího týmu první fáze soutěže.
Branky a asistence: 3. vlastní, 7. Dostál (Kocourek) - 11. Jan Spáčil, 14. Jak. Spáčil (Vlach). Rozhodčí: Daniel Mucha, bez karet. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - B. Franc, Dostál, Kocourek, D. Jirásek, Böhm, Čunderlík. Restaurace Na Valech: Malina - Vokoun, Vlach, Sýs, Jan Spáčil, Jakub Spáčil.

Freaks - VS35,- 2:3 (0:2)

Nadšeně bojující hráče týmu VS35,- podpořil dvěma góly Filip Thieme. Tomáši Skokanovi však stačily necelé dvě minuty, aby ve druhé půli vyrovnal: Nejprve se prosadil po rohovém kopu a vzápětí i po autu - 2:2. Neproměněná vyložená šance, kdy na Ondřeje Havlíka zívala prázdná brána, VS35,- málem hodně mrzela. Naštěstí J. Kratochvíl po odraženém rohovém kopu propálil vše, co mu stálo v cestě a zajistil tak svému celku premiérové vítězství v letošním roce.
Branky a asistence: 22. Skokan (J. Zelený), 24. Skokan (Dastych) - 2. Thieme (Zeman), 12. Thieme (J. Kratochvíl), 25. J. Kratochvíl. Rozhodčí: Daniel Mucha. ŽK: J. Kratochvíl (V). Freaks: M. Snížek - Dav. Hollas, M. Šváb, Skokan, Kozel, D. Dastych, B. Šváb, Křelina, J. Zelený. VS35,-: Manus - Zeman, J. Kratochvíl, Černý, Jakoubek, Thieme, Havlík, Trnka.

Další program

14. hrací den, čtvrtek 4. února: STS Chvojkovice Brod - Restaurace Na Valech (od 19.30 hodin), Green bar - Kantor&spol. (od 20 hodin), VS35,- - Dřevo Tvrdík (od 20.30 hodin), Teachers - Soča Suchdol (od 21 hodin).
Všechna utkání se hrají ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici v Kutné Hoře.