Zlepšenou hrou ve druhé půli Kutná Hora rozhýbala obranu soupeře

20. únor 2022, 00:49

Kutná Hora - Nadstavbová část krajského přeboru pokračovala pro futsalisty Kutné Hory sobotním zápasem na Klimešce, kde přivítali Hrasl Slaný:

Kutná Hora - Hrasl Slaný 4:1 (0:1)

Už ve druhé minutě se v brankovišti domácích prosadil Klusáček, který z otočky otevřel skóre - 0:1. Kutnohorští se potom dlouho nemohli prosadit v pozorné a pevné obraně hostujícího týmu, to se povedlo až těsně po přestávce Lukáši Laštovkovi - 1:1. Po přesném centru Krále dokázal Mukařovský hlavou přehodit gólmana Klusáčka, ve 35. min. na obranu Hraslu platil důraz Pacáka s D. Laštovkou a ve 36. min. přidal M. Král gól z vlastní poloviny do prázdné brány soupeře - 4:1.

"Jsem rád, že co jsme si řekli o přestávce, dokázali jsme přenést do druhého poločasu," naznačil hrající trenér Kutné Hory David Mukařovský. "Ve druhém poločase konečně začal fungovat pohyb bez balónu, začali jsme se více tlačit do brány," doplnil a dodal: "Spadly nám tam hezké góly, podržel nás brankář Dostál, který měl několik klíčových zákroků." Ve druhé půli mohl být pro domácí také problém s vyčerpaným limitem faulů. "To jsem měl trochu strach," přiznal kouč. "Hrasl Slaný je zkušený tým, ale nakonec to dobře dopadlo. Jsme opět ve hře o sedmé místo, abychom v první sezoně neskončili poslední," uzavřel David Mukařovský.

Branky a asistence: 21. L. Laštovka (Pacák), 23. Mukařovský (M. Král), 35. Pacák (D. Laštovka), 36. M. Král (Mukařovský) - 2. Klusáček (Kuba). Rozhodčí: Klobása - Hervert. Bez karet. Kutná Hora: Dostál - Král, Kosprd, Tuzar, Biroš, D. Laštovka, L. Laštovka, Mukařovský, Pacák. Trenér David Mukařovský. Hrasl Slaný: Hrdlička - Kuba, Klusáček, J. Landrojtovič, V. Landrojtovič, Eichler.