Zručské Benago dostalo lekci od mistrovského celku z Chrudimi

18. září 2010, 20:58
(aktualizováno: 19. září 2010, 09:42)

Zruč nad Sázavou - Ve třetím kole první futsalové ligy zručské Benago přivítalo v sobotu večer soupeře nejtěžšího - mnohonásobného mistra republiky Era-Pack Chrudim. Hosté od první minuty dokazovali svou sílu, i když Zručské naděje dlouho držel výtečný gólman Marian Krajč. Domácí nakonec nasadili i svou druhou posilu pro letošní sezonu, dalšího Kolumbijce Fabiana Gonzalese, ovšem na Chrudim to nestačilo.

Zruč n. S. - Chrudim 2:9 (0:3)

Domácí proti silnému soupeři začali odvážně a už ve 2. min. Filinger po rozehraném autu nastřelil tyč Mellerovy brány. Jenže hosté využívali každé příležitosti k přechodu do rychlého protiútoku a pořádně zaměstnali brankáře Benaga. V 5. min. Rick nabídl míč Douglasovi, jenž ještě naštěstí pro Benago nezamířil přesně. Naplno své umění ukázal Krajč v 9. min., když zázračně vychytal Romana Mareše a hned z dorážky ještě zázračněji Michala Mareše. V 10. min. už ale kapituloval, když ho po zemi prostřelil Brazilec Dentinho - 0:1. Poslední čtyři minuty prvního poločasu oba celky dohrávaly s vyčerpaným limitem faulů. Chrudimští se odhodlali k power-play a po faulech domácích kopali čtyři pokutové kopy - V 17. min. Dentinhovi pokus chytil Krajč, o chvíli později Mikan z dalšího pokutového kopu trefil tyč a až teprve potom se dvakrát prosadil Dentinho a stanovil tak poločasový výsledek na 0:3.

Do druhého poločasu domácí zkusili jít bez brankáře a zmáčknout soupeře před jeho bránou, jenže na Era-Pack to nestačilo. Chrudimští ovládli palubovku a prakticky každou chybu Benaga trestali gólem. Angellot s Gonzalesem ve 29. min. sice upravili na 2:9, jenže to bylo ze strany Zruče n. S. vše.

Branky a asistence: 28. Agellot (Filinger), 29. Angellot (Gonzales) - 10. Dentinho (Mikan), 18. pok. kop Dentinho, 20. pok. kop Dentinho, 22. Dentinho, 28. Mikan (Meller), 30. Vladyka, 32. Max, 34. R. Mareš (Dentinho), 40. Dentinho. Rozhodčí: Hofmann - Smreček. ŽK: Rick, Gonzales - R. Mareš. Zruč n. S.: Krajč - A. Simitči, Filinger, Brožek, Fichtner - Sýkora, Angellot, Gonzales, Rick - Fitzel. Chrudim: Meller - R. Mareš, M. Mareš, Mikan, Dentinho - Popelka, Douglas, Bouška, Vladyka - Max. Trenér Cacau.