Brankostroj opět šlapal na plné obrátky

29. září 2009, 16:17

Zruč nad Sázavou - V sobotu 26. září v tradičním čase ve13 hodin uvítali mladší dorostenci Jiskry Zruč nad Sázavou třetí celek házenkářské 2. ligy - chlapce z Českých Budějovic.

Zruč n. S. - Č. Budějovice 44:19 (22:15)

Po uzdravení všech opor byli domácí plni očekávání, zda se jim podaří uplatnit svou týmovou útočnou sílu. Prvních dvacet minut přineslo vyrovnanou podívanou, v níž zručští chlapci vesměs doháněli jeden až dvoubrankový náskok hostí. Od dvacáté minuty, kdy se poprvé dostali do vedení, se již zápas proměnil v exhibici domácích. "Průser, Německo, Švédsko, Krátkej, Óčko, Péčko a Káčko" a to všechno z leva nebo zprava, to jsou názvy secvičených herních kombinací, které pomáhají chlapcům z Jiskry bourat obranné šiky soupeřů. Opět zafungovaly a dorostenci deklasovaly svého soupeře rozdílem pětadvaceti branek při konečném skóre 44:19, poločas 22:15.

O skvělé obraně podpořené především ve druhém poločase prakticky bezchybným výkonem brankáře Tomáš Korela svědčí skutečnost, že hosté vstřelili ve druhém poločase pouze pět branek. Poslední šanci viděn hru dorostenců v domácím prostředí v podzimní části soutěže budou mít diváci v sobotu 10. října opět od 13 hodin na venkovním hřišti za školou. Přijďte si užít sobotní odpoledne při atraktivní házené.

Sestava a branky Jiskry: Tomáš Korel - Lukáš Lefner 2, Tomáš Koubský 3, Jiří Dolejší 1, Pavel Roub 10, Matěj Vrzáček 9, Matouš Švec 1, Martin Kovařík 8, Jakub Ryšavý 5, Michal Hodek 1, Robert Maštalíř 3, Rosťa Křikava 1. Trenér Pavel Vrzáček.