Další porážka pro házenkáře TJ Sparta Kutná Hora, tentokrát od Strakonic B

17. únor 2023, 06:52

Kutná Hora - Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora sehráli v neděli 12. února utkání 13. kola 2. ligy JV Čechy, ve kterém ve sportovní hale Klimeška přivítali soupeře z Jižních Čech, tým HBC Strakonice 1921 B.

Kutná Hora – Strakonice B 26:31 (12:13)

„Béčko“ Strakonic patří i v letošní druholigové sezóně k předním týmům soutěže, po 12.kole mu patřila třetí příčka se ziskem 16 bodů / bilance: 11 – 8-0-3 /, zatímco SPARTA na posledním 11.místě měla na svém kontě pouhé 3 body / bilance: 11 – 1-1-9 /. V podzimním vzájemném utkání strakoničtí doma SPARTU porazili vysoko 43:26 a do nedělní odvety v Kutné Hoře nastupovali v roli vysokého favorita.

A to také začali od úvodních minut naplňovat, v polovině 5.minuty vedli 0:3, na začátku 9.minuty 3:6, ve 14.minutě 4:9 a v 17.minutě 5:10. Hráči SPARTY se od začátku utkání jen těžko prosazovali přes pozornou obranu hostí a mnohé vychytal jejich brankář. Ale ve druhé polovině prvního dějství se přece jenom hra i produktivita domácích zlepšila o to se projevilo i na průběžném výsledku utkání. Nejprve 2x snížili na tříbrankový rozdíl – na 7:10 a 8:11 a po vedení hostí na začátku 23.minuty 8:12 dokázali dokonce 4 brankami v řadě do 28.minuty vyrovnat na 12:12. Poslední slovo ale měli přece jenom v závěru hosté, kteří v předposlední minutě ze sedmičky stanovili poločasový výsledek ve svůj prospěch na 12:13

Druhý poločas začala SPARTA podobně, jako ten první. Příliš se jí nedařilo v obraně a také v útoku. A toho hosté využili k rychlému navýšení svého vedení, když třemi brankami zvýšili své vedení do poloviny 33.minuty na 12:16. Poté padaly branky celkem vyrovnaně na obou stranách, SPARTA 5x snížila na rozdíl 3 branek, naposledy na začátku 40.minuty na 17:20. Poté však hosté odpověděli šňůrou 4 branek, odskočili do 44.minuty na 17:24 a tím definitivně utkání zlomili. SPARTA se sice ještě pokusila v poslední čtvrthodině utkání zdramatizovat, snížila v polovině 53.minuty dokonce na 23:26, závěr utkání si však hosté ohlídali. V utkání tak potvrdili roli favorita a odvezli si domů oba body za zasloužené vítězství o 5 branek v poměru 26:31.

Hráči SPARTY se sice snažili co to šlo, soupeř však byl herně lepší. Měl výrazně lepšího brankáře, spolehlivou obranu a hlavně v útoku domácí obranu dost často lehce přehrával. A podle toho také utkání vypadalo a hlavně skončilo.

Valnou část utkání odchytal Valeš, který si připsal 11 zákroků a měl úspěšnost 28,9%. Zkušený Šimáně odchytal cca pětiminutovku mezi 38.- 43.minutou, ze 4 střel 4x inkasoval a byl bez zákroku.

Hráčům v poli sice nelze upřít snahu, na soupeře to ale nestačilo. Chybující byla obrana a opět málo produktivní útok, to vše bylo podstatou další porážky v soutěži. V nedělním utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 55 - 26 = slabá úspěšnost 47,3%. Celkem 5 střel skončilo v blocích hostující obrany, hned 9 střel šlo mimo zařízení, 1 skončila na tyči a 14 jich pochytal brankář hostí. Obrana si připsala tentokrát pouze 1 blok a k tomu 8 získaných míčů, oproti tomu hráči v útoku ztratili 13 míčů. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Klouček ji měl 100% 2-2, velmi dobrou Falge 5-4 a Pektor 6-4,průměrnou Polívka D. 2-1, chabou Hovorka 5-2, Novák 10-4, Ishchenko 18-7, Kafka 7-2, Fišera a Hájek se do zakončení nedostali.

Hostujících brankář si připsal v utkání celkem 14 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Klimeš – Zdychynec, autoři 8 branek, 6 jich přidal zkušený Mošovský.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Proti Strakonicím byl náš výkon výrazně lepší než minulý týden, nicméně na body to nestačilo. V zápase jsme měli několik hluchých míst, vždy na začátku poločasů, a to je proti tak kvalitnímu soupeři hodně veliký hendikep. Navíc kdykoliv jsme se dokázali na soupeře dotáhnout a přitlačit ho, vždy přišly dvě až tři naše triviální chyby, které soupeře opět dostaly do sedla. Ať to byly neproměněné šance, zbytečné ztráty míče nebo laciné obdržené branky. Na druhou stranu se nám celkem dařil rychlý přechod do útoku a i hra v postupném útoku. Věřím, že s tímto výkonem dokážeme s některými dalšími soupeři bodovat.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Ishchenko 7, Falge 4,Novák 4, Pektor 4, Hovorka 2, Kafka 2, Klouček 2, Polívka D. 1, Hájek a Fišera. Trenér: Šnajdr Vít. NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 3/1 – 4/4, ROZHODČÍ: Veselý / Praha / - Čapek / Třeboň /, DIVÁCI: 32.

Ostatní výsledky 13. kola:
LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Nové Veselí „B“ 25:28, SOKOL Úvaly - SOKOL Dolní Cerekev 36:31, 1.HC Pardubice - SLAVIA Praha 30:40,JISKRA Třeboň - JISKRA Havlíčkův Brod odloženo na 29.4., LOKOMOTIVA České Budějovice – měla volno.

Další program:

Ve 14.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým na hřiště letošního lídra a loňského vítěze soutěže, v sobotu 18.února totiž nastoupí od 19:00 hodin ve sportovní hale týmu z Vysočiny - SOKOLA Nové Veselí „B“.