Do bojů o mistrovské body zasáhly tentokrát jen mládežnické týmy házenkářů Sparty

12. listopad 2021, 06:48

Kutná Hora - Do bojů o mistrovské body v házenkářských soutěžích zasáhly týmy mládeže TJ Sparta Kutná Hora:

Středočeská liga mladších dorostenců

SPARTA Kutná Hora – SOKOL Bělá p.Bezdězem 42:33 (21:14)
V sobotu 6. listopadu čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora  odložené mistrovské utkání 4.kola Středočeské ligy / původní termín byl 24.10. / ve kterém přivítal od 13:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tým SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, čtyřkolově, 2x na podzim  a 2x na jaře. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

SPARTA měla před nedělním utkáním na svém kontě 3 body za vyrovnanou bilanci 1-1-1, v 1.kole remíza 33:33 v Bělé, ve 2.kole prohra v Kolíně 32:20 a ve 3.kole výhra doma nad Českou Lípou 32:29.

Dorostenci SPARTY rozehráli sobotní utkání velmi dobře, ve 4.minutě vedli 4:0, ve 13.minutě 8:1, v polovině prvního dějství 10:2, ve 20.minutě 15:6 a ve 24.minutě již 18:7. Potom si sice vybrali slabší chvilku, když hosté v rozmezí 24.-29.minuty 6 brankami v řadě snížili na 18:13, do kabin však přece jenom domácí odcházeli s pohodovým vedením o 7 branek za stavu 21:14.

Druhý poločas již byl herně i brankově vyrovnanější, přesto domácí borci navýšili své vedení do 37.minuty na desetibrankový rozdíl, stav byl 27:17. O 4 minuty později sice hosté snížili na 28:21, ve 47.minutě již to bylo o dvanáct, stav byl 34:22. A brankové „dostihy“ pokračovali až do samého konce utkání, ve kterém mladší dorostenci SPARTY přestříleli svého soupeře v poměru  42:33 a do tabulky si připsali druhé podzimní utkání. V průběžné tabulce se posunuli na 2.místo za jasně vedoucí Kolín, který přivítají na své palubovce v příštím kole.

Spolehlivý výkon v brance podal věkem ještě starší žák Matěj Niederle, střelecky se nejvíce prosazoval Patrik Pektor, autor 14 branek. Výrazně ho podporovala trojice František Vrbata – Filip Valach – Jan Kail. Ale pochvalu za dobré výkony zasluhují i všichni ostatní z poměrně úzkého sedmičlenného kádru mladších dorostenců SPARTY.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Pektor P. 14, Vrbata 9, Valach 7, Kail 6, Kostrec 4, Pektor O. 2 a Pavlík. Trenér: Červenka Jiří. NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 3/0 – 0, ROZHODČÍ: Salák st. - Valeš.

Další utkání 4.kola: HC Kolín – LOKOMOTIVA Česká Lípa 34:25 /19:8/.

Další mistrovské utkání SL čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 14. listopadu, kdy přivítá od 12:00 hodin ve sportovní hale Klimeška vedoucí tým soutěže, sousedský HC Kolín.

V předzápase od 10:00 hodin je na programu mistrovské utkání SL starších žáků obou oddílů.

Středočeská liga minižactva

V sobotu 6.října proběhl ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem mistrovský turnaj 4.podzimního kola Středočeské ligy minižáků sezóny 2021-22. A mezi devítkou účastníků zde byly také dva týmy SPARTY Kutná Hora.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají střídavě samostatné turnaje. A v každém z 5 podzimních kol střídavě u 2 oddílů. Své týmy přihlásilo do soutěže 10 středočeských oddílů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Poděbrady, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora a východočeský TJ Turnov.

Hraje se vždy na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. A opět bez ukazatelů skóre, výsledků a tabulek. Nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje, na závěr obdrží všichni účastníci drobné ceny / tašku sladkostí atp. /.

Sobotního turnaje v Bělé se zúčastnilo 9 týmů – domácí SOKOL Bělá 1+2, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník 1+2, SOKOL Kostelec, TJ Turnov a SPARTA Kutná Hora 1+2. Hrálo se na dvou hřištích, systémem každý s každým, hrací doba byla 1 x 12 minut. Každý tým tedy čekalo 8 utkání.

Trenéři SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenávali a tak máme k dispozici sestavy a branky hráčů obou dvou týmů kutnohorských minižáků v tomto mistrovském turnaji.

V „jedničce“ střelecky exceloval Štěpán Holinka, který nasázel 51 branek, čtyři děvčata ho celkem dobře doplňovaly. Ve „dvojce“ byl nejlepším střelcem Leo Olyšar, autor 32 branek, výrazněji ho doplňoval Vít Tuhý. Ale pochvalu za nasazení i pěkné výkony zaslouží všichni kutnohorští hráči i hráčky, kteří v sobotním mistrovském turnaji v Bělé pod Bezdězem nastoupili.

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:
Holinka Štěpán 51, Chocholová Sofie 15, Vilimovská Tereza 3, Benešová Ema 1 a Sixtová Amélie 1.

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:
Olyšar Leo 38, Tuhý Vít 15, Krčmář Ludvík 8, Sojka Miroslav 5, Teplý David 3 a Križan Tadeáš 1.

Poslední pátý podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy čeká oba dva týmy kutnohorských minižáků v neděli 21.listopadu a jeho pořadatelem bude oddíl TJ JISKRA Zruč nad Sázavou.