Dorostenci Sparty porazili Bělou, v neděli přivítají na Klimešce Kolín!

13. květen 2022, 04:57

Kutná Hora - V neděli 8. května čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora  mistrovské utkání 5. jarního kola Středočeské ligy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška tým Sokol Bělá pod Bezdězem.

SPARTA Kutná Hora – SOKOL Bělá pod Bezdězem  3 9  :  2 7   / 18 : 12 /

V podzimní části této soutěže startovala čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena, nyní na jaře se hraje soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se hraje dvoukolově, každý s každým. Jelikož je ale soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení maximálního počtu tří hostovaček !!!

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, hosté vedli 0:1 a 1:3, v 10.minutě domácí 4:3 a o minutu později opět hosté 4:5. V dalším průběhu prvního dějství však domácí hru zpřesnili a hlavně díky brankám Ishchenka skóre začalo narůstat v jejich prospěch. Ve 14.minutě byl stav 7:5, později 9:6, ve 20.minutě sice jen 11:9, ale ve 24.minutě 14:9 a 1.poločas nakonec skončil vedením domácích o 6 branek v poměru 18:12.

Druhý poločas byl od jeho úvodu vyrovnanější, přesto si domácí udržovali bezpečné, 6-8 brankové vedení - ve 37.minutě byl stav 22:14, ve 41.minutě 26:18 a ve 45.minutě 28:22. V závěru potom kutnohorský tým zvýšil do 53.minuty na rozdíl 10 branek, na 35:25 a konečný výsledek byl 39:27, rozdíl tedy 12ti brankový.

Dorostenci SPARTY zvítězili v nedělním utkání zaslouženě, ovšem hlavní zásluhu na konečném výsledku měla mimořádně produktivní dvojice Kiril  IshchenkoPatrik Pektor, která soupeři nasázela 34 z celkových 39 branek svého týmu.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jiří Červenka?
Vinou různých okolností jsme do zápasu nastoupili pouze se 4 dorostenci a 4 staršími žáky ( pro 2 to byla premiéra v této kategorii). Hlavně v začátku utkání jsme se dopustili velkého množství zbytečných technických chyb, přesto se nám podařilo vyhrát poločas o 6 branek. Ve druhém poločase byl průběh podobný a nakonec jsem dokázali zvítězit o 12 branek. Výborný výkon předvedla hlavně dvojce Kiril Ishchenko a Patrik Pektor, která se postarala o drtivou většinu branek, ale i ostatní hráči za nasazení především v obraně si zaslouží pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Ishchenko 21, Pektor P. 13, Hráček 2, Pektor O. 2, Pícha 1, Pelikán M. a Pelikán T. Trenéři: Červenka Jiří – Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 3/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Salák A. st. – Salák O. DIVÁCI: 21..

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY opět doma, v neděli 15. května přivítá od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška nejbližšího soupeře, tým HC Kolín.