Házenkáři Sparty Kutná Hora doma podlehli JIskře Třeboň

9. prosinec 2022, 06:37

Kutná Hora - V neděli 4. prosince 2022 měl kutnohorský tým mužů na programu poslední podzimní mistrovské utkání 2. ligy JV-Čechy, když v rámci 11. kola přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské soupeře z Jižních Čech - tým  Jiskra Třeboň.

Kutná Hora - Třeboň 18:31 (7:15)

Tento soupeř patří dlouhodobě k nejlepším týmům soutěže, většinou bojuje o přední umístění a nejinak je tomu i v sezoně stávající. Před nedělním utkáním byla Jiskra v průběžné tabulce na 2.místě se 14 body, naopak SPARTA na 10.místě se 3 body. S ohledem na postavení obou týmů v tabulce i posledním vzájemným výsledkům / letos na jaře Jiskra v K.Hoře zvítězila 23:38, loni 25:39 a předloni dokonce 11:37 / tak nastupovali hosté do nedělního utkání v roli vysokého favorita.

A to také začali od začátku utkání potvrzovat, v 7.minutě byl stav 1:5, v 10.minutě 2:6. V dalším průběhu prvního dějství domácí přece jenom zabrali, nejprve snížili na 4:6 a do 19.minuty dokonce na rozdíl branky jediné, stav byl 6:7. Ale závěrečnou desetiminutovku 1.poločasu jasně ovládli hosté, zaznamenali v ní osm branek oproti jedné domácí a do šaten tak odcházeli s pohodlným náskokem 8 branek za stavu 7:15. Hráči SPARTY se trápili hlavně v útoku, často chybovali a mnohdy nedokázali proměňovat jasné tutovky. Také obrana nestíhala, nedokázala zastavovat rychlé akce hostujícího týmu a za děravou obranou se nemohlo dařit ani brankáři.

První polovina druhého poločasu byla sice o něco vyrovnanější, domácí nejprve snížili na 10:17 a ještě ve 48.minutě byl rozdíl stejný jako v poločase, stav byl 15:23, závěr utkání byl ovšem opět jasně v režii hostů. Ti bez větších problémů navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 13 branek. Domů si tak zaslouženě odvezli oba body za vítězství v poměru 18:31.

SPARTA na Třeboň opět nestačila, když zaostávala za soupeřem ve všech herních činnostech. Po podzimní části tak bude přezimovat v průběžné tabulce soutěže na posledním 11.místě se ziskem pouhých 3 bodů. To Třeboň si díky jasnému vítězství upevnila 2.místo a má možnost přiblížit se vedoucímu Novému Veselí „B“ na bod, když uspěje v dohrávce 2.kola 11.12. v Havlíčkově Brodě.

Valnou část nedělního utkání odchytal Valeš, který si připsal 8 zákroků a měl úspěšnost 22,2%, cca na 5 minut 2.poločasu ho nahradil Šnajdr, který měl 1 zákrok a úspěšnost 25%.

Hráči v poli podali vesměs hodně průměrné výkony, a to jak v obraně, tak i v útoku. Obrana si nepřipsala jediný blok a 13 získaných míčů, oproti tomu v útoku hráči poztráceli 14 míčů. O hodně mizerné produktivitě svědčí pouze 7 vstřelených branek v poločase prvním, v tom druhém to bylo o málo lepší – 11. Celkově měl tým SPARTY střelbu 53 - 18 = slabá úspěšnost pouhých 34%. 5 střel skončilo na tyčích, 6 jich šlo vedle, 6 skončilo v blocích hostující obrany, při jedné sedmičce Hovorka přešlápl a 17 jich pochytal brankář hostů. A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? Nejlepší, ovšem pouze 50% úspěšnost měla trojice Hovorka, Klouček,Polívka D. - všichni 2-1 a dále Novák 9-4, Kafka 5-2, Ishchenko 18-7, Pektor 4-1, Falge 7-1, Felis 3-0 a Fišera 1-0. Tedy nic moc, spíše velká bída !!!

Hostující brankář si tedy připsal 17 úspěšnýchzákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Neužil, Pitoňák – 6 branek, po 5 přidali Dědek, Kubík a Podsclan.

SESTAVA a BRANKY: Šnajdr /br/, Valeš /br/ - Ishchenko 7, Novák 4, Kafka 2, Falge 1, Hovorka 1, Klouček 1, Polívka D. 1, Pektor 1, Felisa Fišera 0. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/3 – 2/1, ROZHODČÍ: Čapek – Dvořáček, DIVÁCI: 44.

Ostatní výsledky posledního 11.kola:

SOKOL Dolní Cerkev - SK SLAVIA Praha 33:27, SOKOL Nové Veselí „B“ – LOKO České Budějovice 28:21, JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Úvaly 32:23, LOKO Vršovice - HBC Strakonice 1921 „B“ 26:29, 1.HC Pardubice– měl VOLNO.