Házenkáři Sparty Kutná Hora si do Českých Budějovic dojeli pro prohru

2. prosinec 2022, 04:21

České Budějovice - V sobotu 26. listopadu čekalo tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání předposledního 10.kola 2. ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil ve sportovní hale týmu TJ Lokomotiva České Budějovice.

Domácí byli před tímto utkáním v průběžné tabulce na 3.místě s bilancí : 8 – 5-2-1 a ziskem 12 bodů, SPARTA na 10.místě s bilancí : 8 – 1-1-6 a ziskem 3 bodů. S ohledem na postavení v tabulce i bilanci vzájemných utkání nastupovala Lokomotiva v sobotním domácím utkání určitě v roli vysokého favorita.

Loko České Budějovice - Sparta Kutná Hora 40:19 (20:10)

Navíc SPARTA odjela k utkání značně oslabena s pouhým 1 hráčem na střídání / tím byl minulý týden padesátiletý trenér Vít Šnajdr / a o to měl domácí favorit jednodušší. Přesto SPARTA nerozehrála utkání špatně, v úvodu vedla 0:1, 1:2 a 2:4, později srovnala na 5:5, 7:7 a ještě v 17.minutě byl stav pouze 9:8 pro domácí. Ovšem zbývající minuty prvního dějství již patřily jasně domácím, kteří nakonec odcházeli do kabin s poločasovým vedením o 10 branek v poměru 20:10.

2.poločas byl podobný závěru toho prvního, domácí tým byl ve všech herních činnostech jasně lepší a bez problémů dovedl utkání do zaslouženého a vysokého vítězství o 21 branek v poměru 40:19. Hráčům SPARTY postupně docházely síly, nedařilo se v obraně a ani v útoku a tak konečný výsledek nebyl až tak překvapivý. V této sestavě tým bohužel na lepší výsledek neměl.

Valnou většinu utkání odchytal Valeš, připsal si 10 zákroků a měl úspěšnost 21,3%. Na krátký úsek 2.poločasu ho nahradil Šnajdr, ze 3 střel inkasoval 3 branky.

Hráčům v poli nelze upřít snahu, soupeř byl ovšem výrazně lepší. V útoku tentokrát nebylo až tolik technických chyb - celkem 12, oproti tomu v obraně 13 zisků míčů, ale pouze 1 blok. O zakončení se hráči SPARTY pokoušeli dost často, ovšem mnohdy bez razance či lepšího umístění. Celkově měl totiž tým střelbu 59 - 19 = mizivá úspěšnost pouze 32,2%. 6 střel skončilo v blocích domácí obrany, 3 šly mimo, hned 8 jich skončilo na tyčích domácí branky a 23 jich pochytal domácí brankář. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: hrající trenér Šnajdr 2-2, Jeníček 17-7, Polívka 5-2, Hovorka 9-3, Ishchenko 18-5, Fišera 3-0 a Felis 5-0.

Domácí brankář si tedy připsal 23 zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Potůček, autor 10 branek, šest jich přidal Jirák, po čtyřech Dvořák, Kadlec a Mráz.

A jak hodnotil sobotní utkání hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Tento zápas se mi hodnotí hodně špatně. Hráči, které bych mohl nazvat sedmi statečnými se určitě snažili a dřeli, ale hrát proti tak kvalitnímu celku jako jsou Budějovice v sedmi lidech prostě nejde. Do patnácté minuty jsme drželi krok, ale pak nás soupeř předčil prakticky ve všem. A jak nám ubývaly síly, tak převaha soupeře narůstala. Výsledkem je letošní nejvyšší porážka. Doufám, že proti Třeboni se sejdeme ve větším počtu a odehrajeme kvalitní zápas.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Jeníček 7, Ishchenko 5, Hovorka 3,Polívka D. 2, Novák 2,Felis a Fišera. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 1/1 – 1/0, ROZHODČÍ: Holátová - Knytlová, DELEGÁT: Sovová, DIVÁCI: 60.

Ostatní výsledky 10. kola:
HBC Strakonice 1921 „B“ - SOKOL Dolní Cerkev 42:34, JISKRA Třeboň – LOKO Vršovice 33:18, SOKOL Úvaly - SOKOL Nové Veselí „B“ 26:37, 1.HC Pardubice- JISKRA Havlíčkův Brod 30:22, SK SLAVIA Praha – měla VOLNO.

Další program:
Podzimní část 2.ligy mužů JVČ zakončí tým SPARTY Kutná Hora v neděli 4.prosince domácím utkání posledního 11.kola, ve kterém přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin dalšího jihočeského soupeře, tentokrát druhý tým tabulky - JISKRU Třeboň.