Unikom

Házenkáři Sparty si na Klimešce poradili s jihočeským soupeřem Spartak MAS Sezimovo Ústí

29. říjen 2021, 05:25

Kutná Hora - Kutnohorský tým mužů házenkářského oddílu TJ Sparta měl v neděli na programu mistrovské utkání 6. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška jihočeského soupeře - tým SPARTAK MAS Sezimovo Ústí:

SPARTA Kutná Hora – SPARTAK Mas Sezimovo Ústí 33:23 (18:9)

Po pěti odehraných kolech měla SPARTA na svém kontě 4 body za bilanci 2 domácích vítězství a 3 venkovních porážek, její nedělní soupeř prohrál prozatím všech pět utkání a byl bez bodového zisku.

SPARTA nastupovala do nedělního utkání v neúplné sestavě se 2 brankáři a 8 hráči do pole, toto oslabení však bylo znát pouze v úvodních minutách. Hosté brzy vedli 0:2 a v 5.minutě ještě 1:3, v dalším průběhu prvního dějství již byli domácí jasně lepší a tomu také odpovídal vývoj skóre. V 11.minutě přešli poprvé do vedení 4:3 a po dvojnásobném vyrovnání hostů na 4:4 a 5:5 již jen nadále navyšovali průběžné vedení. V 17.minutě byl stav 9:5, ve 22.minutě 13:6, ve 26.minutě 15:7 a první poločas nakonec skončil zaslouženým vedením SPARTY o 9 branek v poměru 18:9.

Druhý poločas již byl herně hodně vyrovnaný, branky padaly celkem rovnoměrně na obou stranách a SPARTA si tak nadále udržovala vysoké vedení. Ve 36.minutě byl stav 20:13, ve 40.minutě 24:14 a o deset vedla ještě ve 43.minutě, kdy byl stav 26:16. Následně sice hosté 3 brankami v řadě snížili na 26:19, v 52.minutě byl rozdíl opět desetibrankový – 29:19. V závěrečných cca osmi minutách se již nic mimořádného nestalo, pouze skóre se posunulo na konečných 33:23. SPARTA tak ani ve třetím domácím utkání nezaváhala a připsala si další, tentokrát veledůležité 2 body.

Základ ke konečnému vítězství SPARTA položila již v 1.poločase, který sice nezačala nejlépe, ale s přibývajícími minutami hru jasně ovládla. A to i přes fakt, že oproti poslednímu domácímu utkání jí chybělo hned šest hráčů, celkově ovšem sedm. Druhý poločas již byl trochu „na údržbu“, přece jenom hráčům docházely síly. I ten však skončil skórem 15:14. A tak velkou pochvalu zaslouží celá desítka kutnohorských hráčů, kteří se bez vyjímky na důležitém nedělním vítězství podíleli. Bravo, bravo !!!

V brance SPARTY odchytal větší část utkání Filip, který si připsal 10 zákroků a úspěšnost 38,5%. Dorostenec Valeš, šel do branky ve 43.minutě, připsal si 6 zákroků a měl úspěšnost dokonce 46,2%.

Hráči v poli podali vesměs velmi dobré výkony, byť to v obraně / pouze jediný blok / i v útoku nebylo bez chyb / hlavně v mnohdy nedůsledném zakončování /. Jinak technických chyb si připsal celý tým hodně málo, pouhé čtyři !!! Oproti tomu 16 zisků míčů, tedy velký, ovšem plusový rozdíl. Celkově měli hráči SPARTY v utkání střelbu 61 - 33 = úspěšnost 54,1%. 6 střel skončilo v blocích hostující obrany, 5 jich skončilo na tyčích, 3 mířily vedle a 14 jich pochytal hostující brankář. A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku podle úspěšnosti - Polívka D. 6-5, Klouček 4-3, Brož 10-7, Pugliese 8-5, Budiš 9-4, Falge 9-4, Hovorka 10-4 a Veselý M. 5-1. Z toho je tedy patrné, že se všech osm hráčů, kteří zasáhli do utkání v poli, dokázalo brankově prosadit. I to svědčí o celkovém, velmi dobrém nedělním výkonu.

Jak již bylo uvedeno, hostující brankář si připsal celkem 14 úspěšnýchzákroků, v útoku se nejvíce prosazovala dvojice Zůbek /11/ - Ťupa /8/. Hosté měli tentokrát převahu pouze v počtu hráčů, nastoupili s 1 brankářem a 10 hráči do pole.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Valeš /br/ - Brož 7, Polívka D. 5, Pugliese 5, Budiš 4, Falge 4, Hovorka 4, Klouček 3 a Veselý M. 1. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 3, VYLOUČENÍ: 0 – 3, SEDMIČKY: 4/2 – 3/3, ROZHODČÍ: Palouda – Ransdorf, DIVÁCI: 35.

Ostatní výsledky 6. kola:
SOKOL Dolní Cerekev – JISKRA Havlíčkův Brod 28:34, LOKO České Budějovice - LOKO Vršovice 27:25, JISKRA Třeboň - SOKOL Úvaly 27:28, SOKOL Nové Veselí „B“ - HBC Strakonice 1921 „B“ 36:32, 1.HC Pardubice - HK SLAVIA Praha 28:24.

Další program:
V 7. kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí tým kutnohorské SPARTY do Strakonic, kde v sobotu 30.října nastoupí od 19:00 hodin ve sportovní hale domácího týmu HBC Strakonice 1921 „B“.

Mladší žáci:

V sobotu 23.října odehrály oba dva kutnohorské týmy mladších žáků čtvrtý podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy, tentokrát v domácím prostředí sportovní haly BIOS v Puškinské ulici.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje 14 týmů –AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem dívky, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly A+B, SOKOL Vršovice A+B, SPARTAK Příbram, SPARTA Kutná Hora A+B a TJ Turnov. Soutěž se hraje turnajovým způsobem, v každém ze šesti podzimních kol proběhnou 3 turnaje, 2 po pěti týmech a 1 se 4 týmy. Na všech turnajích se hraje systémem každý s každým a hrací doba je 2x15 minut. A opět se hraje bez zveřejňování skóre, počítání výsledků a tabulek.

V sobotním kutnohorském turnaji se utkala pětice týmů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, SOKOL Úvaly „B“ a domácí SPARTA Kutná Hora A + B.

Trenéři SPARTY opět vše podstatné zaznamenávali a tak jsou k dispozici sestavy a branky hráčů obou kutnohorských týmů v sobotním mistrovském turnaji.

V „áčku“ / které neoficiálně zvítězilo ve všech 4 utkáních / se střelecky nejvíce prosazoval Radim Kamenář, autor 28 branek, v „béčku“ Dušan Čábelka, autor 14 branek. Hráčů a hráček se v obou týmech SPARTY vystřídalo celkem 21 a všem bez rozdílu patří velká pochvala za elán, nasazení a bojovnost ve všech utkáních.

Neoficiální výsledky SPARTY A : K.Hora B 35:1, Úvaly B 13:5, Ml.Boleslav 12:2, Mělník 15:9.
Neoficiální výsledky SPARTY B : K.Hora A 1:35, Mělník 14:24, Úvaly B 7:10, Ml.Boleslav 10:13.

Sestava a branky SPARTY A v turnaji celkem:
Kamenář 28, Vopěnková N. 11, Hanuš V. 8, Rudolf 8, Hudec 6, Saláková 5, Kernerová 4, Šípek 3, Chvojka 1, Kail T. 1 a Janoušek.. Trenér: Chvojka Vít.

Sestava a branky SPARTY B v turnaji celkem:
Čábelka 14, Pěkný 4, Funda 5, Hirš 4, Dudla 1, Danielová, Musil, Němec, Rudolfová a Řehák. Trenér: Salák Josef.

A jak hodnotil sobotní mistrovský turnaj trenér Josef Salák?
Tuto sobotu jsme pořádali v pořadí druhý domácí turnaj, tentokrát v hale BIOS. Hala má užší a kratší rozměry, což nejvíce sedělo staršímu týmu, druhý mladší tým hrál zase více kolektivně. Snažili jsme se prezentovat rychlou házenou dopředu a pevnou obranou u obou týmů. Hráči plnili trenérské pokyny a snažili se praktikovat nácviky z tréninků, ale pořád je co zlepšovat. Chceme ještě zrychlit hru a zlepšit nahrávky a zakončení. Zatím to byl náš nejlépe odehraný turnaj, ale chceme hrát, ještě lépe.

V 5. podzimním kole Středočeské ligy čeká týmy mladších žáků SPARTY potřetí turnaj v domácím prostředí a opět ve sportovní hale BIOS, kde se v sobotu 13.listopadu postupně utkají s trojici soupeřů – SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem a SOKOL Vršovice A.

Přípravka

V neděli 24. října proběhl ve sportovní hale v Úvalech druhý podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy přípravek mistrovské sezóny 2021-22. a mezi pěticí účastníků zde nastoupil také tým SPARTY Kutná Hora.

V této nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají samostatné turnaje, střídavě u každého z účastníků. Do soutěže se přihlásilo 8 středočeských oddílů - HÁZENÁ Poděbrady, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Na všech turnajích se hraje miniházená 4+1. A opět bez skóre, výsledků a tabulek. Nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje, na jeho závěr obdrží všichni účastníci drobné ceny.

Nedělního turnaje v Úvalech se zúčastnilo pouze 5 týmů – JISKRA Zruč 1+2, SPARTA Kutná Hora a domácí SOKOL Úvaly 1+2. Hrálo se na jednom zmenšeném hřišti, systémem každý s každým, hrací doba byla 1 x 12 minut.

Trenéři SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenávali a tak je k dispozici sestava a branky hráčů kutnohorské přípravky v tomto druhém podzimním mistrovském turnaji.

A opět zaslouží celý kutnohorský kolektiv velkou pochvalu za nadšené a bojovné výkony ve všech nedělních utkáních v úvalském turnaji Středočeské ligy nejmladší házenkářské kategorie.

Sestava a branky přípravky SPARTY v turnaji celkem:
Teplý David 5, Vilimovská Tereza 5, Vilimovský Martin 5 / hrál za Zruč /, Pařízek Daniel 4, Pařízek David 3, Štípová Klára 3, Špírová Adéla 2, Kaucner Jakub 1, Toucová Veronika 1 a Stibůrek Jakub. Trenéři: Mistrová Nikola – Veselý Matěj.

Třetí mistrovský turnaj Středočeské ligy přípravek čeká kutnohorský tým v sobotu 11.listopadu a jeho pořadatelem bude v místní sportovní hale oddíl SOKOL Bělá pod Bezdězem.